Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Amortyzatory B7 1BE


mailcamel

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po zmianie kół z 205/55/16 na letnie 235/45/17. Gdy zrobiło się cieplej - zacząłem dynamiczniej jeździć i stwierdziłem, że auto zrobiło się trochę podsterowne - w zakrętach przód ucieka na zewnątrz. Pomyślałem, że opony zimowe, profil wysoki, itp. Stąd zmiana na letnie. I niestety, zaskoczenie - w dynamicznie przejeżdżanych zakrętach, zwłaszcza w moim porównawczym, w którym są pewne nierówności asfaltu, auto również "ucieka" a droga hamowania w moim odczuciu jest dłuższa niż jesienią ub. roku. W sobotę pojechałem sprawdzić amorki w stacji diagnostycznej. Lewy 58%, prawy 60%. Tył ponad 78% jeden i drugi. Diagnosta stwierdził, że przód jeszcze może być... Nalot na szafie - 205kkm. Auto użytkuję od przebiegu (rzeczywistego) 130kkm. Nie mam w książce info o wymianie amortyzatorów, ja również ich nie wymieniałem.

I teraz tak - albo mi się wydaje, albo rzeczywiście czas na wymianę. Zawias mam 1BE klasa wagowa OJM. Amorki według ETKI na przód to 8E0413031DG (z dopiskiem Monroe). W katalogu Monroe to E2067 na e-amortyzatory.pl w cenie 157,64zł sztuka. Niby niewiele, ale przy okazji za jedną robotą zmieniłbym też tył (E1356 - 161,44zł/sztuka). Z wymianą w jakichś 800zł się zmieszczę, ale... czy powinienem?

Jakie macie doświadczenia w tym zakresie? Czy olać opinię diagnosty a brać pod uwagę własne odczucia i nalot auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oryginalne amorki o tym numerze 8E0413031DG monroe to 420 zł sztuka

Dzięki za odpowiedź, ale... cena z ASO czy np. InterCars?

Nie działa ostatnio http://sklep.benepol.pl/sklep/i nie bardzo mogę sprawdzić po numerku Audi ceny tego amorka. Jak wyszukuję w katalogu monroe (http://webshop-cs.tecdoc.net/tae/home.jsp) to do swojego auta (A4B7 avant, 2006, 233K 1BE znajduję tylko E2067 (for vehicles with sports suspension). Szukając w katalogu IC również jest tylko ten model, tyle że kosztuje 473zł.

Jak możesz to napisz skąd masz tą cenę. Nie upieram się, że moje ustalenia są prawidłowe. W katalogu Monroe nie mogę wyszukać numeru 8E0413031DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...