Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moja pierwsza praca


4marttin4

Rekomendowane odpowiedzi

Wita

Po wielu przemyśleniach postanowiłem spróbować zabawy z detailingiem. Czytając forum ciężko było wybrać mi jeden zestaw czy konkretny produkt ze względu na ograniczenia budżetowe jak i oczywiście milion opinii użytkowników. Ponieważ był pacjent, a konkretnie Audi A4 mojego ojca - nota bene w bardzo kiepskiej formie jeżeli chodzi o lakier - to też była motywacja do działania.

Na pierwszy ogień wybrałem sobie taki budżetowy zestaw:

  • piana tenzi
  • szampon nielsena
  • tar and glue nielsena
  • apc nielsena
  • ipa
  • 4nano - zamiast IronX
  • pędzelki od veletpro
  • rękawica megsa
  • grip do wiadra
  • pasty menzerny
  • polerka od K2
  • pady od k2
  • glinki od veletpro żółta i niebieska
  • mikrofibry
  • pady
  • 4nano Rimprotect
  • zestaw dodo wosk + cleaner

No i wystartowałem z zabawą.

Na początek oględziny i mycie

Po tym zabiegu przystąpiłem do użycia glinki i tak jak to przystało na nowicjusza zaczął się problem, którą wybrać :kwasny: no to wybrałem pierwszą niebieską. Jakoś trudno było ją urabiać, ale efekt jej pracy zadawalał mnie. Ale nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził na 2 stronie żółtej. I jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że tę się bardzo łatwo urabia - hmm pomyślałem będzie lepiej się pracowało - ale po wypracowaniu jednego elementu stwierdziłem, że za bardzo klei się do rąk i nie zbiera tak fajnie jak niebieska. Więc wróciłem do niebieskiej i objechałem całe autko. Po doświetlałem po kolei każdy element i już wiedziałem że czeka mnie duuuuuuuuuuużo pracy - ale jak uczyć się to najlepiej na najcięższych pacjentach.

Po tym zabiegu przystąpiłem do zasadniczej części i tu była zabawa. Najpierw opanowanie maszyny, później strach przed za bardzo zebranym lakierem, ale po 3 dniach walki udało się skończyć i nawoskować po wszystkim auto. Efekt moim zdaniem jeszcze można troszkę popracować , ale jak na pierwszy projekt można czuć satysfakcje. Najlepszą nagrodą była mina ojca :D który ucieszył się jak dziecka.

Wszystkim zaczynającym przygodę życzę powodzenia i wytrwałości oraz znalezienia własnej drogi i własnych produktów. Ja na pewno będę dalej szukał i próbował co gdzie jest najlepsze samemu, A w kolejce czeka kolejna A4 więc będzie kolejna próba i kolejne doświadczenie, a tylko ono pozwoli mi dopracować mój warsztat.

Pozdrawiam

sQuLtM.jpg

Kw8TAt.jpg

9AaCer.jpg

pvo8HJ.jpg

H5vM8E.jpg

hKLzTv.jpg

TUCr8z.jpg

PkWeni.jpg

AnE2p2.jpg

NL6Awb.jpg

l0o0IF.jpg

Edytowane przez 4marttin4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak mało fotek i w kiepskiej rozdzielczości oraz przy niekoniecznie odpowiednim świetle, które najlpiej pokazałoby wady lakieru oraz efekt końcowy. Ale zawsze trzeba od czegoś zacząć i widać, że raczej dobrze sporzytkowałeś swoje 3dni :) A jak lakier wygląda w słońcu? Nie ma holsów? Jakich konkretnie past i padów używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak mało fotek i w kiepskiej rozdzielczości oraz przy niekoniecznie odpowiednim świetle, które najlpiej pokazałoby wady lakieru oraz efekt końcowy. Ale zawsze trzeba od czegoś zacząć i widać, że raczej dobrze sporzytkowałeś swoje 3dni :) A jak lakier wygląda w słońcu? Nie ma holsów? Jakich konkretnie past i padów używałeś?

Fotek mało bo oczywiście nie pomyślałem o tym :( a z jakością to taką jaką niestety dał aparat fona na przyszłość pomyślę o lepszych. Na przyszłość spożytkuję poradę i wykonam zdjęcia lepsze aby móc lepiej udokumentować swoją pracę.

Past użyłem z menzerna Fg500,Pf2500,Sf4000 - bo taki był gotowy zestaw - wiadomo nowicjusz nie zawsze wszystko wie :D

a pady biały, pomarańczowy i czarny od K2 - ale wiem że to raczej był średni wybór, choć na początek nie będe narzekał.

Przy następnym aucie - w przyszłym tygodniu - postaram się o lepszą dokumentację prac - pożyczę sobie lustrzankę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj dobre relacje i wzoruj się na zdjęciach tam pokazanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...