Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Klimatronik padł - co robic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Panie i Panowie mam problem z klimatronikiem (A4 B5 99)

Mianowicie wszystko padło:/ z dnia na dzień. na początku wyświetlało błędy: 18.1 i 18.3 (na kimatroniku) wiec sprawdziłem kable, wtyczki itp. wydawały się być w porządku.

Po odłączeniu wtyczek od panela klimatronika i ponownym podłączeniu wywaliło następujące błędy.

4.3 Czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza, czasem przerwa

5.3 Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, czasem przerwa

6.3 Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja czasem przerwa

7.3 Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza, czasem przerwa

8.3 Potencjometr silnika klapy regulacji temperatury, czasem przerwa

9.3 nie ma na liście

9.7 nie ma na liście

11.3 Potencjometr silnika klapy centralnej, czasem przerwa

11.7 Klapa centralna, czasem blokowana

13.3 Potencjometr silnika klapy nogi/odszraniacz, czasem przerwa

15.3 Potencjometr silnika klapy powietrza, czasem przerwa

50.3 nie ma na liście

8.1 (G92) Potencjometr silnika klapy regulacji temperatury, ciągła przerwa, *08.1 (zobacz poniżej)

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

18.1 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, ciągłe

49.3 nie ma na liście

18.1 i 18.3 pokazują się wzajemnie.

Podłączenia vaga nic nie dało bo wywala mi błąd komunikacji z klima albo coś podobnego. (mam wersje 311-2 i 409-1 - ) - resztę podzespołów da się bez problemów sprawdzić, tylko klima wywala błąd.

Nawiewy w ogóle nie działają, kompresor się załącza jak wcisnę 'śnieżynkę', jednak z nawiewów nic nie leci :/

Czyżby mnie czekało ASO ? :/

czy spróbować odłączyć akumulator na kilka godzin? Nie mam kompletnie pojęcia, co robić...

Jak ktoś wie co nieco, to prosiłbym o pomoc.

Z góry dzięki i pozdrawiam :)

BTW. poszukuję czegoś na forum od rana, niestety nic nie znalazłem :/

Opublikowano

18.3 u mnie skończył sie wymianą wentylatora nawiewu.. zdemontuj schowek - będziesz miał do niego dojście - zobacz czy dochodzi napięcie. Jeśli tak to zdemontuj silnik naweiewu i zobacz w jakim jest stanie (u mnie skończył sie komutator).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.