Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dyferencjału 1.8T - kilka pytań.


inzKornel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wizycie u mechanika okazuje się że dyferencjał w moim aucie jest w nie najlepszym stanie. Z racji tego że uzywki nie są drogie nie będe bawił się w grzebanie i wymianę łożysk itp - postanowiłem wymienić całą część.

Mam jednak problem z odnalezieniem odpowiedniego do mojego autka.

Oznaczenie AVJ

Manual 5 biegów

1.8T

110/150

Quattro

Nie mam fizycznej możliwości sprawdzenia jaki numer części siedzi u mnie w aucie. Zostaje tylko ETKA.

W ASO sprawdzili mi po Vinie i wyszło że tylny most ma numer: 01R 500 044

Pytania:

1. Oznaczenie ETKA = 01R 500 044 nic mi nie mówi - częśc chciałbym zamówić na allegro a tam przykładowe oznaczenie to: ETT 22 03 01. Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie jak to jest z tymi oznaczeniami, jak to sie czyta, jak mam tą część dobrać...

Pytałem kilku użytkowników z allegro to dostawałem odp. "z takiego samego wyciągnięte, na pewno podejdzie" a takie odpowiedzi mnie nie zaspokajają.

2. Jak się ma wymiana dyferencjału do półosiek? Czy każde pasują do każdych (mowa oczywiście o silniku 1.8TQ).

I jeszcze pytanie dodatkowe:

3. numery moich półosi [8E0 501 203 R] ale za cho**re nie mogę takich znaleźć. Wszędzie są tylko [8E0 501 203 J] lub [8E0 501 203 K]. Czy między "R" a "J" jest jakaś różnica? Wg. obrazów z ETKI są identyczne ale wiadomo obrazy mogą być poglądowe...

Jak ktoś potrafi odpowiedzieć na któreś z pytań to będę wdzięczny.

Z góry dziękuję i życzę pogodnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się pomóc na tyle na ile sprawdziłem:

AD1. Wg ETK-a i tego co Ci podali w ASO masz most tylny ETT, o przełozeniu głównym 35/9 i generalnie o takim przelożeniu jak wrzucisz to będzie OK. W tym miejscu wg ETK-a takie przelozenie w tym aucie ma własnie dyfer o oznaczeniu ETT i ETS.

AD2. Wg tego co pokazuje ETK-a wałki o takim numerze miały AVJ ale też BFB, AMB, BEX więc wychodziłoby na to że półosie z tyłu są takie same, a przynajmniej w tych wersjach silnikowych .. (przy AMB i BEX jest coś zamotane i pokazane kilka razy, więc nie jestem pewny ostatecznie) Półosie z aut z innymi silnikami mogą miec jakies różnice, np wielowypustu czy ilości zebów ...

Gdzie szukałeś tych półosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...