Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALT zmiana klasy lepkości oleju


grzegorzzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem A4 8E2 z silnikiem ALT. Po pierwszej kontroli poziomu oleju trochę jestem rozczarowany. Po przeczytaniu 50 stron obszernych wątków na tym forum widzę, że mój problem jest małym problemem w stosunku do niektórych innych. Jednakże mam trochę mętlik w głowie.

Samochód zalałem olejem Motul Specific 506.01-503.00 0w30 (w papierach Audi zaleca stosowanie specyfikacji 503.00). Na 2500 km wziął mi 0,5 l. Instrukcja samochodu dopuszcza 0,5 l/1000 km. Nie jest źle porównując do problemów, jakie mają inni, ale widzę, że na dłuższą metę przy takich cenach oleju tak nie pociągnę. Ze sporej części wypowiedzi pojawiających się na tym forum wynika, że olej o klasie lepkości 5W30 czy 5W40 niezbyt nadaje się do tego silnika. Za to spora część osób wypowiadających się zaleca stosowanie oleju o klasie lepkości 10W40 i raportuje znaczne zmniejszenie zużycia, zwłaszcza przy zastosowaniu oleju Motul 6100S+. W związku z tym, planując następną wymianę oleju, mam ochotę przejść na inną klasę lepkości. Najchętniej z 0 zmieniłbym na 5, no ale przewagę ma tu olej z pierwszą cyfrą 10. Stąd też moje pytanie: Jeśli przy następnej wymianie przejdę na Motul 6100S+ 10W40 i nie zaobserwuję poprawy, a np pogorszenie co do zużycia, to czy będę mógł zejść z powrotem olej 0W30? Gdzieś kiedyś od kogoś usłyszałem, że jak się zwiększa lepkość, to nie powinno się wracać do mniejszej, ale czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że tylko tyle bierze hehe :) Ja też planuje teraz zalać Motula ale 5W40. Obecnie leje Mobila 5W30 i wychodzi mi z dolewek jakieś 2-3litry na 15tyś. No i bez przesady olej nie jest taki drogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Jeszcze z póltora miecha może dwa bo chyba mi koło 7tysi zostało do zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...