Jump to content
IGNORED

Wyciek płynu od razu po wlaniu do zbiorniczka wyrównawczego

polkaser

Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem Audi A4 B5 które jest na pędzane silnikiem o pojemności 2.8 193km lecz samochód jest bardzo pechowym jak dla mnie.

Stwierdziłem znaczny ubytek płynu chłodniczego po dolaniu do zbiorniczka wyrównawczego wody po chwili widoczny jest strumień cieknącej wody z pod silnika to wszystko na nie odpalonym zimnym silniku, przewody z grubsza wyglądają na całe po oględzinach wiele osób mi mówi ze może to być uszkodzona pompa wody lub pęknięty blok na dodatek po paru dniach przy próbie odpalenia z gazu nastąpił pożar z pod silnika uszkodzeniu przez ogień została wiązka od LPG i wiele innych przewodów . Mianowicie mam dylemat co mam zrobić co noże być przyczyną wycieku wody i czy pożar pod maską moze mieć coś wspólnego ???

Może jakiś wąż się przetopił ?

Jak wlałeś płyn na nie odpalonym to na 100 jest jakaś nieszczelnosć a nie walniety blok...

Wez auto do warsztatu gdzie ciśnieniowo sprawdzą układ.

Jak nie masz jak to zakup drugi korek i sam sprawdzisz jak go odpowiednio przerobisz.

Króciec wody ? Sprawdzę na pewno

a pytanie czy z pompy mogło by przeciekać jeżeli samochód jest nie odpalony ???

Nie sądzę, jednakże może być uszkodzona uszczelka przy termostacie i/lub na samej pompie, ale to chyba mało prawdopodobne.