Jump to content
IGNORED

[B6 BFB] A4 1.8T QUATTRO AVANT

verbel

Recommended Posts

Witam

Przedstawiam wam swoje Audi które mam już jakiś czas. A4 B6 1.8T BFB 163km ale quattro.

kolor: Atlas Gray

przebieg: 160 000

skrzynia: 6 biegów

Bixenony

środek: standard swing ale ma 3 ramienna "sportową" kierownicę

instalacja LPG: KME ale niestety na czerwonych H2001 - moja niewiedza po założeniu nie sprawdziłem

Hamulce: przod 312mm tyl 255mm

Co tydzień myte i quickdetailerowane, a raz na miesiąć woskowany.

Zrobiłęm 1-stage polerke by usunąć płytkie pajączki. (zaczynam weekendowo detailingować auta - ostatnio nawet miałem b7 s-line na środek)

Mody planowane:

Stage I

- program

- wtryski 320

Stage II

- Downpipe

- FMIC

- Filtr K&N

Jeżeli chodzi o wnętrze to mam najgorszy setup bo do SWINGu mało co jest fajnego, nie da się włożyć s-linowych foteli ;/

tyle co dywaniki muszę zmienić, okleić dekor na szczotka aluminium i może turbo boost zamontować pod panelem klimi.

Z zewnątrz to jeżeli będzie kasa to dokładka z S-Line ale pomalowana na szary mat (tylko nie wiem jaki to kolor u nas bo w stanach można dostać w sprayu dokładny kolor) tak jak to w USA niemalowany USP kit montują. Lotka na bagażnik i na drzwi poszerzenia alla S4

I może kiedyś 17" felgi i -30mm eibach

Długo się zastanawiałem czy inwestować w ten samochód ale tak szukałem i w moim budżecie nie znajdę 1.8t quattro b7 z takim przebiegiem więc będę się trzymać mojej B6tki ;)

Teraz minusy:

- 6 biegowa skrzynia biegów i jej hałasujący 1 bieg, Wada fabryczna.

- notorycznie przepalające się przednie pozycje, nawet założyłem LEDY i widzę dziś że jeden zaczął mrugać i ledwo się już pali ;/

a teraz fotki:

a1.JPG

a2.JPG

a3.JPG

a4.JPG

a5.JPG

a6.JPG

Pozdrawiam z Łodzi

Edited by verbel

;) Podobno skrzynia od AMB ale 5-tka ma dłuższe biegi od 5-tki BFB, więc tu jest rozwiązanie dla przedniej osi, rozwine dalej. fajne autko, tylko dziwna pokrywa silnika, nie chciała się spasować przez listwę od gazu i była cięta? I ciekawostka, skrzynia 6-biegowa w BFB i AMB występuje tylko w quattro, dlatego FWD musi się oblizać. W silnikach diesla nie występuje ta współzależność

Edited by ganjaq

Umiesz liczyć? Licz na siebie. Tymi słowami podsumuje usługę wykonaną przez jednego z dwóch mechaników w mojej okolicy. Zleciłem nawiercenie kolektora i nagwintowanie bo nie mam gwintowników. Zaznaczyłem markerem, dałem jeden króciec żeby zbadał gwint, powiedziałem że kąt ma być 45 stopni i usłyszałem że mam przyjść za 2 godziny :wink: Minęły i wbijam do niego a tam kolektor powiercony poziomo, gwintów prawie nie widać a na usprawiedliwienie dodał że tak gwint będzie mocniejszy :facepalm: Ja chyba naprawdę jestem z tych co myślą zrób mi ale nie dotykaj :grin: kolektor do kosza...

Gratki - Bardzo fajna furka. Wygląda salonowo. Udanego modzenia życzę. Pozdrawiam :-)