Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] A4 1.8T QUATTRO AVANT


verbel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam wam swoje Audi które mam już jakiś czas. A4 B6 1.8T BFB 163km ale quattro.

kolor: Atlas Gray

przebieg: 160 000

skrzynia: 6 biegów

Bixenony

środek: standard swing ale ma 3 ramienna "sportową" kierownicę

instalacja LPG: KME ale niestety na czerwonych H2001 - moja niewiedza po założeniu nie sprawdziłem

Hamulce: przod 312mm tyl 255mm

Co tydzień myte i quickdetailerowane, a raz na miesiąć woskowany.

Zrobiłęm 1-stage polerke by usunąć płytkie pajączki. (zaczynam weekendowo detailingować auta - ostatnio nawet miałem b7 s-line na środek)

Mody planowane:

Stage I

- program

- wtryski 320

Stage II

- Downpipe

- FMIC

- Filtr K&N

Jeżeli chodzi o wnętrze to mam najgorszy setup bo do SWINGu mało co jest fajnego, nie da się włożyć s-linowych foteli ;/

tyle co dywaniki muszę zmienić, okleić dekor na szczotka aluminium i może turbo boost zamontować pod panelem klimi.

Z zewnątrz to jeżeli będzie kasa to dokładka z S-Line ale pomalowana na szary mat (tylko nie wiem jaki to kolor u nas bo w stanach można dostać w sprayu dokładny kolor) tak jak to w USA niemalowany USP kit montują. Lotka na bagażnik i na drzwi poszerzenia alla S4

I może kiedyś 17" felgi i -30mm eibach

Długo się zastanawiałem czy inwestować w ten samochód ale tak szukałem i w moim budżecie nie znajdę 1.8t quattro b7 z takim przebiegiem więc będę się trzymać mojej B6tki ;)

Teraz minusy:

- 6 biegowa skrzynia biegów i jej hałasujący 1 bieg, Wada fabryczna.

- notorycznie przepalające się przednie pozycje, nawet założyłem LEDY i widzę dziś że jeden zaczął mrugać i ledwo się już pali ;/

a teraz fotki:

a1.JPG

a2.JPG

a3.JPG

a4.JPG

a5.JPG

a6.JPG

Pozdrawiam z Łodzi

Edytowane przez verbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Podobno skrzynia od AMB ale 5-tka ma dłuższe biegi od 5-tki BFB, więc tu jest rozwiązanie dla przedniej osi, rozwine dalej. fajne autko, tylko dziwna pokrywa silnika, nie chciała się spasować przez listwę od gazu i była cięta? I ciekawostka, skrzynia 6-biegowa w BFB i AMB występuje tylko w quattro, dlatego FWD musi się oblizać. W silnikach diesla nie występuje ta współzależność

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz liczyć? Licz na siebie. Tymi słowami podsumuje usługę wykonaną przez jednego z dwóch mechaników w mojej okolicy. Zleciłem nawiercenie kolektora i nagwintowanie bo nie mam gwintowników. Zaznaczyłem markerem, dałem jeden króciec żeby zbadał gwint, powiedziałem że kąt ma być 45 stopni i usłyszałem że mam przyjść za 2 godziny :wink: Minęły i wbijam do niego a tam kolektor powiercony poziomo, gwintów prawie nie widać a na usprawiedliwienie dodał że tak gwint będzie mocniejszy :facepalm: Ja chyba naprawdę jestem z tych co myślą zrób mi ale nie dotykaj :grin: kolektor do kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki - Bardzo fajna furka. Wygląda salonowo. Udanego modzenia życzę. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...