Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiązka 4 x el. szyb problem...


MiiichalQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was Panowie :hi: poszukiwałem po google i po forum i nie znalazłem odp. Mianowicie chce włożyć ori wiązkę 4 szybek ale nie wiem jak ja przeprowadzić, wiem że muszę się wpiąć pod kierownicą tam gdzie tkwi stara wiązka od 2 szyb przednich ale jak ona idzie pod podłogą??? Co muszę zdemontować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byli tacy magicy co montowali tą wiązke bez wyciągania dywanu ale ja polecam wyjac siedzenia tunel dywan boczki drzwi itd i wtedy wszystko będziesz widział jak idzie :) wiązka na lewą strone auta idzie lewym progiem a na prawą strone idzie środkiem pod fotelami. Jak sobie ją rozłożysz na ziemi i popatrzysz na kable w aucie to wszystko będzie jasne :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jasny gwint to muszę całą wykładnie wyciągać?? :blink: A otwory do grodzi w drzwiach pewnie są w każdym słupku i tamtędy muszę to po przekładać jak Cię dobrze zrozumiałem?? A wiesz co z komfortem bo po zamknięciu auta zamykają mi się same szyby :naughty: czy jak dodam teraz 2 to wszystkie cztery się zamkną czy czeka mnie również kodowanie?? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O jasny gwint to muszę całą wykładnie wyciągać??

jak już pisałem- niektórzy śmiałkowie robili to bez wyciagania ale ja polecam wyciągnąć :)


A otwory do grodzi w drzwiach pewnie są w każdym słupku i tamtędy muszę to po przekładać jak Cię dobrze zrozumiałem??

tak dokładkie. trzeba sie troche pobawić


A wiesz co z komfortem bo po zamknięciu auta zamykają mi się same szyby czy jak dodam teraz 2 to wszystkie cztery się zamkną czy czeka mnie również kodowanie??

to akurat samo wystartowało w aucie w którym to robiłem ale nie dam sobie ręki uciąć że u Ciebie będzie tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic wrazie W i tak mam kabelek do niej to się pobawię. Spróbuję najpierw 1 metodą może się uda bez wyciągania a jak nie to wyjmę ( przy okazji ładnie się wypierze i wysuszy :kox: )

A powiedz mi jeszcze jak pod konsolą wyciągnąć tą wykładzinę bo jak dobrze się orientuje tam jest nagrzewnica ?? tak?? czy ją też murze wyciągać?? czy tylko tunel środkowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A powiedz mi jeszcze jak pod konsolą wyciągnąć tą wykładzinę bo jak dobrze się orientuje tam jest nagrzewnica ?? tak?? czy ją też murze wyciągać?? czy tylko tunel środkowy??

są 2 opcje...

1 demontujesz cały plastikowy tunel środkowy czyt radio, klimatronik i cały ten plastik wogół gałki zmiany biegów i pod deską przecinasz dywan żeby móc go wyjąć

2 demontujesz dodatkowo stelaż tunelu środkowego metalowy i prawdopodobnie coś tam jeszcze i wyjmujesz dywan w całości (tego nie robiłem więc nie jestem pewien co jeszcze trzeba tam odkręcić ale na pewno troche więcej roboty)


nagrzewnicy nie ruszasz w żadnym wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał byś może zdjęcie w którym miejscu dokładnie przecinam tą wykładzinę?? ;) Bo ja mam tak że czasem zrobię coś nie tak a potem siedzę i szukam jak to naprawić a tu jednak wolał bym wiedzieć gdzie ciąć :) np na którymś z tych zdjęć wykładzin??

http://img538.imageshack.us/img538/4060/XuVbje.jpg

http://img633.imageshack.us/img633/2383/r3afbX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że czasem sam siebie osłabiam :glupek2: ale jak to mówią kto pyta nie błądzi :P Wielkie dzięki za pomoc :hi::drunk: jak tylko pogoda dopisze to wykładzina wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko powodzenia :wink: też mnie to czeka w swoim aucie

Witaj. i zrobiłem jak mówiłeś podłoga jest poza samochodem i już od wczoraj walczę z instalacją ale mam poważny problem gdyż w starej wiązce miałem przekaźnik 365 odpowiedzialny za szyby wiadomo a w tej go nie mam podłączyłem masę i +. No i klops nic nie reaguje nie ma prądu w wiązce niby miernikiem wychodzi ze natężenie jest 2.8 ale nawet się przyciski nie podświetlają. Jesteś mi w stanie coś pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko powodzenia :wink: też mnie to czeka w swoim aucie

Witaj. i zrobiłem jak mówiłeś podłoga jest poza samochodem i już od wczoraj walczę z instalacją ale mam poważny problem gdyż w starej wiązce miałem przekaźnik 365 odpowiedzialny za szyby wiadomo a w tej go nie mam podłączyłem masę i +. No i klops nic nie reaguje nie ma prądu w wiązce niby miernikiem wychodzi ze natężenie jest 2.8 ale nawet się przyciski nie podświetlają. Jesteś mi w stanie coś pomóc??

przekładałem wiązke z polifta do polifta i nie miałem żadnego problemu, więc nie pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko wiem. Wyjaśnił mi przemciotorun. Muszę obie wiazkiz teraz połączyć czyli przednia z przedlifta a tylna z polifta do niej dołożyć. Bo w moim roczniku występował przekaznik 365 ktory musi byc jezeli chce miec domykanie szyb i otwieranie jak do tychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...