Jump to content
IGNORED

Wrzucanie trybu S z D podczas jazdy


maciek333

Recommended Posts

Witam. W skrzyni tip tronic 8 stopniowej lub s-tronic , podczas jazdy można wrzucić tryb S z Drive , lub odwrotnie czy takie wrzucanie szkodzi skrzyni i czy w ogóle można takie coś takiego robić , (jak można to jak często) . I czy startowanie w tej skrzyni tip tronic poprzez trzymanie hamulca i wzrost obrotów do 2800/3000 tyś/obr szkodzi skrzyni ? Bo taka sama skrzynia występuje w nowych bmkach np f30 z silnikiem 2.0 twinturbo posiądają launch control ale wygląda to w taki sam sposób jak ja startuje poprzez trzymanie hamulca i wzrost obrotów do tych 3 tys i ruszanie i to w bmkach nazywa się launch control i czy szkodzi to skrzyni ? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Można zmieniać z D na S, jest to tylko zmiana programu działania skrzyni automatycznej. Jeśli skrzynia posiada program launch control to w takim wypadku jak masz wciśnięty hamulec to skrzynia jest rozłączona (rozsprzęglona) i nie szkodzi to skrzyni.

Edited by zabiello
Link to comment
Share on other sites

Zgada się masz rację z launch control w skrzyni s-tronic . Natomiast w skrzyni tip tronic produkcji ZF 8 HP montowanej w Audi a4 na rynek usa nie ma Launch Control bo to jest skrzynia jednosprzęgłowa . Ale powróce do bmw f30 która ma skrzynie słabszą mniej Nm wytrzyma , jest też jednosprzęgłowa a ma funkcję Launch Control , i na filmach na youtube widać jak podaczas startu tych aut podnosi się przód auto chce jechac a nie jak w s-tronic skrzynia jest wysprzęglona , a na kierownicy jest przycisk launch control . Dąże do tego czy takie startowanie mocno szkodzi skrzyni ? , bo skoro BMW startuje na takiej samej zasadzie i producent to przewidział to może nie jest to tak bardzo szkodliwe .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...