Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik szybko się przegrzewa, dochodzi do 130 stopni


Herakles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum. A więc tak mam audi a4 b6 z początku 2004r. Od wczoraj mam problem z temperaturą silnika. Po przejechaniu 20 km temperatura podniosła się do ponad 110 stopni i włączył się błąd na wyświetlaczu. Temperatura dochodzi prawie do 130 stopni. Wcześniej wyskoczyła mi kontrolka od silnika, po podłączeniu do komputera błąd dotyczył czujnika temperatury. Mój mechanik usunął błąd bo wszystko dobrze chodziło temperatura była prawidłowa. Płynu od chłodnicy nie ubywa, oleju nie przybywa i nie jest zaśnieżały wiec chyba uszczelka pod głowicą jest dobra. Wentylator daje ciepłe powietrze przez chwile temperatura spada i po chwili z wentylacji leci chłodne powietrze i temperatura wzrasta. Temperaturę pokazuję mi 110-120 stopni a silnik nie jest mocno ciepły. I teraz pytanie czy dam radę przejechać tym samochodem 200 km, wyjechałem na weekend w góry i teraz mam dylemat czy wzywać lawetę czy próbować jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj temperaturę na kompie u mechanika czy taka jak na blacie bo może czujnik walniety.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do mechanika i jak się czegoś dowiem to dam znać


Jutro lub w sobotę będę wiedział co było przyczyną grzania się samochodu. Na początku były sprawdzone węże od chłodnicy (mechanik myślał że gazownicy zamontowali odwrotnie). Węże zamontowane prawidłowo. Mechanik jutro dojdzie do termostatu, możliwe że to wina termostatu.


Popsuta pompa wody tak jak pisał Techotronic. Trochę to potrwało zanim udało mi się znaleźć dobrego mechanika (od audi) w okolicach. Jak już samochód rozłożony to przy okazji idzie wymiana paska rozrządu. Bo jeszcze jeździłem na oryginalnym a przejechano już na nim 140tys.

Edytowane przez Herakles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...