Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felga 7,5J ET45 17" jaka opona?


C.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam obecnie na samochodzie ( A6C5 1,8T) założone 225/50/17 zimowe Micheliny. Od 2-3 tygodni słyszałem ocieranie przy lewym przednim kole i pomyślałem, że coś z hamulcami bo niedawno robiłem komplet z przodu i pojechałem do mechanika co je robił na poprawkę. On wszystko obejrzał i stwierdził, że hamulce są ok, ale mam za szerokie opony i one ocierają o górny wahacz. Rok już tak jeżdżę, od września i jak zakładałem to faktycznie było ciasno, na styk można powiedzieć, ale nic nie tarło. Pomyślałem, że teraz jak się zrobiło cieplej to zimowa opona bardziej się rozszerzyła i dlatego ociera. Pojechałem na komresor i dopompowałem. Było 2,3 a zrobiłem 2,4 i przestało ocierać. Poza tym ocierało tylko lewe przednei koło, prawe było cicho. Mogło się tak zdażyć czy faktycznie ten rozmiar to za dużo u mnie?

Moje pytanie teraz, bo chcę kupić opony letnie. Czy mogę jeździć bez dystansów na tej feldze (7,5J ET 45) z oponami 225/45/17? Drugie pytanie to czy odczuję różnicę w komforcie pomiędzy 225/50/17 które mam teraz, a 225/45/17 które chcę kupić? Chodzi mi o to czy te 225/45 nie będą bardziej sztywne i czy zawieszenie nie odczuje tego bardziej?

P.S. Jeździł ktoś na Kormoranach Gamma B2? Do delikatnej jazdy?

Edytowane przez C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...