Jump to content

C.

Pasjonat
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About C.

Informacje

 • First name
  C.
 • Location
  Łódź

Car

 • Car model
  A6 C5
 • Car body
  Sedan
 • Year of production
  2000
 • Engine
  1.8 T
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB+LPG
 1. Czemu został uniewinniony? W wyroku powinno być to napisane?
 2. Podobnie jak bOciaM byłem z dziećmi nad Gardą i w tym roku znów tam planuję jechać. Po drodze nocuję w Mikulovie w Czechach przy granicy z Austrią. Bardzo ładne miasteczko z dobrymi restauracjami. Wyjeżdżamy rano i w południe już się tam rozbijamy. Potem spacer i obiad/kolacja w Mikulovie i rano po śniadaniu dalej w drogę. Po południu jesteśmy w hotelu nad Gardą. W Riva del Garda piękna plaża i piękne widoki na góry. Polecam.
 3. C.

  Wyciąg do okapu

  Jeśli w bloku to chyba nie możesz wpiąć się do przewodów kominowych? Możesz mieć jedynie okap z filtrem. Chyba, że coś się zmieniło? ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY Z DNIA 12 KWIETNIA 2002 ROKU dotyczy zasad bezpieczeństwa w pomieszczeniach wyposażonych w urządzenia gazowe. W pomieszczeniach, gdzie zainstalowana jest kuchenka gazowa, nie należy stosować wentylacji mechanicznej we wlotach przewodów spalinowych. W tego typu przewodach wentylacja powinna odbywać się w sposób grawitacyjny (nie wymuszony). Niezastosowanie się do tych przepisów może spowodować pogorszenie zasad bezpieczeństwa (zbyt mała ilość dostarczanego świeżego powietrza z zewnątrz, gaśnięcie płomieni palików...). Przepis ten eliminuje możliwość montażu okapu jako wyciągu. Natomiast bez żadnych problemów i konsekwencji możemy montować okap jako pochłaniacz (z zastosowaniem filtra węglowego) - w trybie wewnętrznym, bez przyłączania do jakichkolwiek przewodów spalinowych.
 4. Póki jesteś kawalerem to ekonomiczniej jest mieszkać z rodzicami i odkładać na wkład własny lub wykończenie mieszkania. Kredyt lepiej wziąć po ślubie ale przed dziećmi. Wtedy macie wyższą zdolność i po drugie razem się wspólnie dorabiacie więc żadne z dwojga nie czuje się jak na utrzymaniu. Zawsze lepiej kupić większe gdzie spokojnie dzieci porozkładasz. Teraz stopy procentowe są bardzo niskie, już niższe nie będą więc jak będziesz brał kredyt niedługo to zrób sobie kalkulację jak będzie rata wyglądała jak wibor wzrośnie o np. 3 pp (punkty procentowe) żebyś się nie zaskoczył niemiło za parę lat.
 5. W ALT nie wyeliminujesz spalania oleju. Po remoncie też będzie brał bo taką charakterystykę ma ten silnik.
 6. Dużo ważniejsze dla wysokości składki jest miejsce zamieszkania niż pojemność silnika. Zresztą powyżej 2 to większość firm ma tyle samo dla 4.0 co 2.0. Jeśli mieszkasz w mieście (dużym) to zapłacisz dużo więcej, jeśli na wsi to dużo mniej. Bardzo łatwo sprawdzisz sobie, że ważniejszy jest kod pocztowy i wiek kierowcy niż pojemność silnika nawet na internetowych kalkulatorach. Najlepiej idziesz do multiagencji gdzie maja 30 firm i niech Ci znajdą najtańsze OC.
 7. C.

  Koniec diesli

  Od 1 lipca do Paryża zakaz wjazdu dla diesli sprzed 2001 roku. Nowsze warunkowo. Docelowo żaden diesel nie będzie mógł wjechać. Kwestia kilku lat i większe miasta bogatych krajów zrobią to samo. http://www.ifrancja.fr/iportal/ograniczenia-dla-diesli-paryzu-1-lipca-2017-roku/
 8. Niestety nie pocieszę Cię. Sam odczułem możliwości współpracy policji w UE. W Austrii na autostradzie przy niemal każdym tunelu stoi 80 km/h i fotoradar. Dwa lata temu dostałem dwa miesiące po powrocie z Włoch 3 mandaty. Przekraczałem o 15 km i wartości mandatów wahały się od 45 do 75 E. Zapłaciłem od razu bo oni szybko naliczają kary, a ze ściąganiem nie mają teraz problemu bo przyjdzie polski komornik. W Szwajcarii są wyższe mandaty no i Ty przekroczyłeś o więcej więc faktycznie mogą podciągnąć pod przestępstwo. Niestety, na zachodzie trzeba wyłączyć ułańską fantazję. Kilka lat temu (jak jeszcze byłem głupi i paliłem) dostałem w Szwajcarii mandat za wyrzucenie niedopałka podczas jazdy na zewnątrz. To był najdroższy papieros
 9. Lubisz życie na krawędzi :). Chcesz wywalić w płot sporo pieniędzy, który sąsiad może Ci łatwo kazać rozbierać bo stwierdzi że stawiasz nie w granicy i nie masz jej wytyczonej przez geodetę? Pierwsze od czego bym zaczął to geodeta! Wolałbym o sezon odłożyć grodzenie się niż robić to "na oko". Sam się podkładasz sąsiadowi i jeśli jest złośliwy i kumaty to będziesz miał podwójny wydatek. Najważniejsze w takich sporach to mieć czarno na białym podpisane przez urzędnika! Tylko wtedy masz spokój. Jeśli już bardzo nie chcesz brać geodety to postaw jakieś tanie/tymczasowe ogrodzenie bo dużo zaryzykujesz stawiając ogrodzenie "bez papierów". Zgodnie z prawem to Ty musisz udowodnić granicę bo Ty stawiasz płot.
 10. Trochę wygląda na składaka. Sprawdzałeś kody wyposażenia? Bo dziwne że ma 2DIN i korby z tyłu? Przygodę też miał, ten błąd poduszek należałoby mocniej sprawdzić czy te poduszki nadal są. Wiadomo, że lata swoje ma, ale znam wiele aut bez przygody w tym wieku. Mimo wszystko wystartowałbym z wyższą kwotą niż poprzednik proponował. Realna kwota to myślę 9 tysięcy, ale trzeba by znaleźć napaleńca na diesla, a tych coraz mniej.
 11. Ja mam w PZU Życie i żona też. Ja płacę 60 zł/ms, a żona 55 zł/ms. Oczywiście zbiorówki w pracy, a nie indywidualnie. Mają rozbudowaną opiekę, można dołożyć opiekę medyczną, zwrot za leki itp. Wszystko do indywidualnego dogadania z agentem lub w siedzibie PZU. Jeśli planujesz powiększenie rodziny to jak najbardziej obydwoje się ubezpieczcie. W moim pakiecie jest 2200 zł za urodzenie dziecka. Pobyty w szpitalu też nieźle wycenione plus zawsze karta apteczna na co najmniej 300 zł. Sporo tego. Musisz poczytać OWU. Znajdziesz na stronie PZU.
 12. Kilka lat temu brat kupił AR 156 z selespeedem. Długo ją jeszcze będziemy wspominać. Zapomnij o tym wynalazku.
 13. Mandat jak mandat, ale ubezpieczyciel w przypadku "W" nie uzna swojej odpowiedzialności. Brak zarejestrowanego auta traktują jak brak prawa jazdy czy jazdę po pijanemu. Czyli stukniesz kogoś kto uzna że uszkodziłeś mu kręgosłup i będziesz słono płacił za jego leczenie. Nie warto ryzykować.
 14. Często jeżdżę wieczorem i uważam, że policja powinna bezwzględnie zabierać dowody i jednocześnie dotkliwy mandat wypisywać. Skąd ta wiejska moda na zakładanie xenonów/hidów do starych samochodów? Mijam takiego delikwenta i nie wiem czy w tym momencie nie potrącę kogoś na poboczu bo nic nie widzę!Jak mają problem z oczami to trzeba iść po okulary. H7 z czystym kloszem świetnie daje sobie radę. Może więc lepiej zadbać o przejrzystość szkła lampy i dobrą żarówkę?
×
×
 • Create New...