Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Turkotanie, stukot z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

mam pytanie o dziwny stukot, turkotanie.

Przy prędkości od mniej więcej 70 do 130, pojawia się bardzo nieregularnie i nieregularnie znika dość rytmiczny, ale niezbyt szybki stukot / turkotanie.(tak mniej więcej ten sam dzwięk co 1 s i trwa trochę mniej niż 1s czyli jest mała przerwa między kolejnymi tymi samymi dźwiękami) Trochę jakby łożysko mieliło piasek (ale nie ciągle) albo coś rytmicznie uderzało kilka razy i na moment cichło. Dźwięk raczej z przodu, pasażer siedzący najpierw z przodu, potem z tyłu za tym drugim razem nie słyszał już tego dźwięku. Dźwięk dla kierowcy i przedniego pasażera jak najbardziej słyszalny (powiedziałbym nawet że dość głośny).

Co ciekawe moment pojawienia nie zależy od:

nawierzchni (droga prosta jak stół, czy trochę kolein).

prędkości (pojawia się i przy 70, a czasami dopiero przy 100)

biegu (po wysprzęgleniu i wrzuceniu na luz dźwięk się nie zmienia, podobnie po jego pojawieniu przyspieszenie tez nie powoduje odpowiedniego zwiększenia częstotliwości)

kół (miałem zimowe, stalowe i był podobny dźwięk, zamieniłem na letnie, alu i chyba to samo).

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Pozdrawiam,

Jarek

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

od takie wsłuchiwania zwariować można....czasami myśle że mam halucynacje słuchowe. Zajrzyj pod samochód przy okazji obejrzyj gumy przegubów ... mnie tak kiedyś patyk wkurzał i tez od 70 zaczynało coś trzeć a to pęd powietrza do opony go dociskał od wew.strony.

to Może być wszystko..."włacz Pan radio głosniej ..'.rada jednego mechanika.

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

U mnie podobnie. Trze coś jakby łożysko,a od około 60 rytmicznie trzesie jakby raz po raz Przy obrocie koła, im szybciej jadę tym szybciej pulsuje cała buda.

Na początku podejrzewałem razem z mechanikiem źle zamontowany wahacz, na geometrii wyszły nieciekawe wyniki, plus zwrotnica do wymiany.

Zwrotnica wymieniona, Nowe łożysko, geometria, dalej to samo.

Podejrzewam:

Skrzywione sanki

Coś z opona

Dwumas

Przegub wew

Klocki tarcze

Ciężko namierzyć z której to strony Tak nawala

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.