Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie zegarów - wymiana żarówek czy całych zegarów?


person

Rekomendowane odpowiedzi

Hell-o

Mam taki problem, że przepaliły się żarówki podświetlenia zegarów.

Bardziej opłacalne jest wymiana samych żarówek - i może zamontowanie LED'ów - czy wymiana całego modułu zegarów?
Jest jeszcze jeden problem - pęknieta szybka od zegarów, którą też chciałbym wymienić - jesli w gre wchodziłaby wymiana samych żarówek.

Przeszukiwałem allegro w poszukiwaniu całego modułu zegarów ale nie jestem przekonany, że to co wybiorę będzie pasować do mojego modelu.
Znajdzie się ktoś obeznany w temacie chętny do pomocy ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego prawdopodbnie masz zegarek u siebie analogowy więc tylko wymiana żarówek bo tarcze masz czerwone całe więc ledy nic nie dadzą tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie, zegarek w sensie czasomierz jest analogowy.

Oswietlenie calej tablicy zegarów padło od góry. co jeszcze na predkosciomierzu az tak nie przeszkadza, ale wskaznik temperatury wieczorem jest praktycznie niewidoczny.
Peknieta szybka i jej wymiana to jest juz czysta estetyka.

Prosilbym o jakas podpowiedz co do calego modulu zegarów ktory wybrać lub jakie parametry są tutaj ważne żeby zgadzał się model modulu z modelem samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie, zegarek w sensie czasomierz jest analogowy.

Oswietlenie calej tablicy zegarów padło od góry. co jeszcze na predkosciomierzu az tak nie przeszkadza, ale wskaznik temperatury wieczorem jest praktycznie niewidoczny.

Peknieta szybka i jej wymiana to jest juz czysta estetyka.

Prosilbym o jakas podpowiedz co do calego modulu zegarów ktory wybrać lub jakie parametry są tutaj ważne żeby zgadzał się model modulu z modelem samochodu :)

rozkręcasz licznik i masz dwie śrubki po boku i te klipsy otwierasz wyciągasz żarówki i takie idziesz kupić i wymieniasz nic nie zrobisz tu bo masz czerwone tarcze i czerwone podświetlanie będzie :) chyba że lift licznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc.

Tak jak mowiles zrobilem.

Posililem sie jeszcze filmikiem/pokazem slajdow z YT: https://youtu.be/MXOiO27Of_I

Zamówiłem żaróweczki, wymieniłem wszystko ładnie pieknie teraz działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że można zrobić :banan: i mieć taki efekt jak ja tu koledzy i już nie są zwykłe zegary w przed lifcie tylko ala poliftowe a w nocy wszystko czytelne i przejrzyste :kox:

9q4FUH.png

zdjęcie tak wyszło jakby punktowo świeciło ale w rzeczywistości jest to duuuużo lepiej widać :slina:


I tarczki też miałem czerwone :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze się da tylko trzeba skrobac farbę z tarcz licznika. To jest nic w porównaniu do Renault... jak robiłem podświetlenie licznika w megane 1 to się okazało ze te światłowody które rozprowadzaja światło do tarcz są pomarańczowe i one nadają kolor podświetlenia. To była tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze się da tylko trzeba skrobac farbę z tarcz licznika. To jest nic w porównaniu do Renault... jak robiłem podświetlenie licznika w megane 1 to się okazało ze te światłowody które rozprowadzaja światło do tarcz są pomarańczowe i one nadają kolor podświetlenia. To była tragedia...

No to podejrzewam że miałeś duuużo zabawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...