Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analize logów-wysokie spalanie AVG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A po zmianie wtrysków było strojone ?

Opublikowano
  • Autor

A po zmianie wtrysków było strojone ?

Tak.

Opublikowano

a kopci ?

jak tak to wracaj i gadaj ze stroicielem.

a jak nie to pewnie za dużo testujesz....

Opublikowano
  • Autor

Nie ma większego dyma a jeżeli przed założeniem 216-po sofcie na 205.

Ogólnie nic sie nie dzieje poza tym ze pali jak smok.

Przepływka zawyża ale cały czas tak samo mierzyła,kąt jest ok 7 jednostek za mały ale to nic.

Opublikowano

to stroiłeś po zmianie na 205 ?

i stroiłeś po zmianie z 205 na 216 ?

bo to trzeba przekalibrować nastawy pompy na konkretne wtryski. Jak dasz większe, a pompa będzie miała nastawy do mniejszych, to normalne że będzie dowalać za dużo gnojówki.

a to nie jest takie proste do kalibracji.

Opublikowano
  • Autor

O jakich nastawach piszesz???

Kat wtrysku???

Jak tak to spadł z 52 na ok 44 to nie jest powodem zżerania gnojówki.

No tak ale korekta była robiona pod te 216 i wiem ze tuner nie dał ciała bo mam z 5 softów od tego Pana.

Coś ktoś powie o tym ze przepływka tyle zapodaje???

W sumie mam logi na 205 i też zawyżała a nie było takiego apetytu na paliwo :eusathink: :eusathink:

Opublikowano

piszę o nastawach w mapach komputera - to co robi tuner

a kąt na pompie możesz spróbowaćpoprawić - a nuż coś pomoże.

przepływka na podstawie wrzuconych logów - działa ok

nie wątpie w umiejętności tunera, ale wiem że po takich modach wchodzi sie w niezbadany do końca zakres działania wtrysków/pompy. A aby to dokładnie zbadać, to trzeba by wrzucić silnik na hamownie silnikową obciążeniową....

i stąd pewne konfiguracje są wynikiem testów na innych autach.

poza tym spójrz na swój log http://vaglog.pl/log_216298.html

od 2163 obr/min wszystkie wartości mają wartość 51 mg- to kres możliwości konfiguracji twojego komputera - po polsku - jak ciśniesz powyżej pewnej dużej wartości, to przepływka, wylicznenia komputera itp są psu na budę.... a są dostosowane abyś wycisnął pełna moc. A to także zaburza trochę pracę w niższych wartościach.

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem,ale od razu porównałem sobie wartości grupy 008 z przed montażu 216 (gdzie spalanie było niższe) i dokładnie sa takie same a jeżeli teraz.

Pytanko:

Jak turbo będzie przeładowywać to Maf będzie zawyżał???

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

sorki ale nie miałem czasu.

tak maf będzie pokazywał więcej przy większym ciśnieniu.

bo MAF - to przepływ powietrza ilościowy

a ciśnienie , to ciśnienie powietrza

do około 3500 obr/min te wartości od siebie bardzo zależą i można je przeliczyć. A powyżej wchodzi w grę konstrukcja mechaniczna silnika i wtedy już ciężko to przeliczać.

a te wartości może i były już tak ustawione, ale teraz pod wartością 51mg paliwa kryje się znacznie więcej wtryskiwanej ropy - bo rozumiem że moc przy okazji poszła w górę

i np komputer w liczniku przy częstym wciskaniu gazu do końca będzie juz zaniżał rzeczywiste spalanie - no chyba że został przekalibrowany

Opublikowano
  • Autor

Fisa nie mam w sumie i tak nie ufam takim wynalazkom ;)

Wiec z braku laku zacząłem od poprawienia kąta i książkowo wycelowałem w 52 tego samego dnia podmianka przepływki a następnego trasa i wsio wróciło do normy tj wskazówka nie spada już w oczach co mnie bardzo cieszy.

Ostatnio podobna trasa juz na swojej przepływce i jest tak samo,nie wiem niby nic poprawić kąt z ~43 gdzie i tak był opóźniony wiec spalanie powinno być mniejsze a jednak.

Albo po prostu sie skubana stęskniła za trasą i pokazała mi rogi :decayed: :decayed: :decayed:

thx :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.