Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyblaknięty czarny plastik na grillu


przemek11

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

ma ktoś jakiś patent na poszarzałe kratki grillu?

Co i jak zrobić aby odzyskały swój czarny kolor oczywiście BEZ malowania bo odpryski się robią, używania czernidła, plaka itp

W skrócie mówiąc efekt ma być trwały, a nie powtarzany za każdym myciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ma ktoś jakiś patent na poszarzałe kratki grillu?

...oczywiście BEZ malowania

efekt ma być trwały, a nie powtarzany za każdym myciem...

W tym wymiarze jeszcze niczego takiego nie wymyślono.

Problem na miarę Chucka Norrisa i McGuiwera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś wszystko co mi właśnie przychodziło do głowy. Możesz zmienić grill na polift/S4/RS4. Ew. pomaluj cały grill razem z ramką plastidipem w czarny mat. Kilka warstw i może nie będzie tak źle z wytrzymałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o plastidipie ale jednak chyba nie, ramka sama tylko malowana bedzie raczej a kratki sprobuje jakos ogarnac jak sie jie uda wtedy plasti :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to żeby nie było odprysków, a jak pomaluje sprejem to od kamyczków robią sie odpryski :kwasny:

tzn jak przygotować?

a ten spray nada się też do pomalowania ramki która jest chromowana?

na niej tez robią sie odpryski najbardziej

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą powierzchnia musi matowa przed malowaniem użyj podkładu wypełni drobne nierówności. Zapytaj lakiernika ile weźmie .Będzie to możliwe najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez kris-krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że lakiernik może go skasować tyle że kupi sobie za to chociażby podróbkę grilla RS4 który wszak da lepszy efekt niż grill przedliftowy, nawet pomalowany.

Grill można kupić nawet za 20zł więc proponuję kombinować samemu, jak wyjdzie popelina nie do ogarnięcia to można kupić polifta za grosze, zawsze to jakaś zmiana.

A przed lakierowaniem jak kolega wyżej wspomniał dobrze zmatuj i odtłuść powierzchnię. Kup dość drobny papier ścierny, na koniec ok. 1000, zjedz grubszym, wygładź cieńszym, oczyść benzyną ekstrakcyjną, podkład, baza i cacy. Tylko bazy kilka warstw.

Może nie było by to takie głupie żeby użyć lakieru matowego do plastiku Boll. Dla niższych kosztów nie używać podkładu, tylko dobrze wygładzić i oczyścić.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy co wyjdzie, dziś zacząłem sie bawić z tym że ramke wziałem papierem 80 i pomaluje na kilka warstw a sam gril, kratki nie matowiłem za bardzo, przeleciałem tylko 1500 :decayed: i odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną i też dam jej kilka warstw, może nie będzie tragedii. a podkładu nie dałem żadnego, pomalowałem sprejem przeznaczonym do plastików, ale za to może na koniec bezbarwnym, dla ochrony?

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lakieru z połyskiem bezbarwny to podstawa, ale co do matu to nie jestem pewien jak to wygląda. Nie wiem czy nie ma specjalnych lakierów bezbarwnych do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, musze zapytać chłopa w lakierniczym :)

w sumie myślałem że nie ma reguły czy to mat czy połysk ze bezbarwny tak samo leży.

ale spróbuje się dowiedzieć, jednak to dodatkowe zabezpieczenie tego zeby odprysków nie było od kamyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może szybciej plastidipem zrobić sam się zastanawiam

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...