Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Odczytanie PIN CODE, programowanie immobilizera


Fakier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie, czy za pomocą interfejsu VAG (podpinany do portu COM) jest możliwość odczytania PIN CODE potrzebnego do zaprogramowania nowego kluczyka (transpondera) do immobilizera?

Jak to zrobić? Jakim softem?

Mam taki programik: VAG_EEPROM_Programmer_1.18 ale on mi wywala brak ECU przy próbie odczytu.

Instrukcje jak zaprogramować nowy kluczyk do immo już znalazłem, ale przy zakupie auta nie dostałem PIN kodu :/

Prosze o pomoc, ewentualnie opis na PW.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odczytasz pinu.potrzebujesz interfejs vag-tacho.ale przeciez ty nie masz immo crypt tylko ze stalym kodem wiec zakodujesz klucz w kazdym dobrym punkcie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Rozumiem, że zakodowanie klucza polega na "sklonowaniu" wcześniej zaprogramowanego klucza (a raczej pastylki immobilizera).

Sprawa wygląda tak:

Mam kluczyk z pilotem i immobilizerem - pilot jest na podczerwień, ale nie otwiera centralnego zamka (wyskoczył przy wymianie akumulatora, albo coś...), wstawiłem dodatkowy alarm z innym pilotem (433MHz).

Mam też "obuodwe" od pilota scyzoryka (w środku jest transponder do immobilizera, tylko nie wiem czy on będzie działal na dobrej częstotliwości). Elektronike do scyzoryka, do sterowania "nowym" alarmem zrobie sam bez problemu, chciałbym tylko wprogramować nową pastylke (tą z obudowy scyzoryka).

Czy dam rade zrobić to sam? Albo raczej jakiego softu do tego potrzebuje? Prosze chociaż o nazwy tych programów :) bo wiem że da sie to zrobić.

Wyjęcie i zczytanie jakiejś pamięci EEPROM też nie jest problemem, prosze tylko o info gdzie i czego mam szukać.

PS. Czy ma ktoś schemat jakiegoś "clona" vag-tacho?

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem ci ze potrzebujesz interfejs vag tacho bez tego nie zapiszesz kodu na nowa pastylke.A poza tym nie wiadomo co to za pastylka jest w tym scyzoryku.Obawiam sie ze napewno crypt 48.A ty potrzebujesz pastylke na stały kod czyli T5 :wink4:

http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=25&prodid=214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykły fejsik na maxie, czyli vag-com i programik do odczytu zawartości pamięci licznika.

Ale skoro masz możliwość odczytania EEproma to podeślij.

Do 97 immobiliser był na zewnątrz w puszce.

Potem immo było zintegrowane w liczniku.

Reszta na PW bo to są drogie sprawy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...