Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wałków odmy jaki olej teraz zalać ?


TOP_TRADE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam autko w warsztacie (wałki do wymiany) posiadam już nowe wałki dzwigienki w czwartek mechanik będzie robił wałeczki a ja mam do was pyatnko jakim olejem go teraz zalać 5w40 to dobry pomysł przebieg auta żekomo lekko ponad 200tys ale w to można wątpić

jakim olejem radzicie zalać motorek

2.5 tdi AKN

odma też będzie zmieniana oraz filtry ale oleju jeszcze nie kupiłem mechanior wspominał właśnie o CASTROL MAGNATEC SYNTETYK 5W40

Ja wyczytałem że Motul 5w40 jest dobry

co przy takim zabiegu co panowie polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w40 Motula wystarczy w zupelnosci. Innego nawet nie zalewaj bo jak wlejedz 10w40 to wgl porazka juz bedzie. Zreszte chlopacy potwierdza moje info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy kupiłes części???

odma nowy typ zamontuj, nie zakładaj szmacianiej tylko plastik od AKE,.

uszczelki nowe pod dekle, reinz lub elring, do tego półksiężyce od uszczelek na dirko,.

miedzianki pod przelewy nowe, węzyki też, jak wyciągasz wtryski to miedzianki pod wtryski też nowe,.

rozrząd zostaje ten co jest???

olej , ??? motul 5/40 jak najbardziej ok, castrol edge 5/40 też, magnateca bym odraddzał,.

ile za robote ci krzyknął, ma blokady do tego???

Edytowane przez kudalty66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej wyjdzie w praniu wałki nówki firmy nie znam przy okazji kazałem wymienić termostat jutro coś więcej się dowiem podjade do chłopa i sie wywiem z olejem juz wiem że wlejemy jednak Motula 5/40


Ps jutro też padnie decyzja co z rozrządem


A więc rozrząd będzie nowy olej 5w40 motul czyszczenie egr gruszki (widziałem dzis rozbiurke tych wszystkich rur masakra ile tej sadzy jest tam w środku jak w kominie:) czyszczenie całego dolotu wymiana odmy na nowszą (stara już nie dostępna i dobrze ;) hydraulika febi wałki nowe uszczelki pokrywy bedą nowe marki nie znam widzałem tylko pudełko (niebieskie) nowy termostat też będzie + czujnik temperatury przy okazji (problem miałem że wskazówka po godzinie jazdy ledwie się podnosiła)

i teraz panowie najważniejsze auto kupiłem uzywane posiadam od poprzedniego właściciela faktury zakupu nowego zestawu wałków komplet + hydraulika

data zakupu listopad 2012 kwota (2499 pln)

następna faktura z grudnia 2012 z warsztatu który wymieniał wałki + rozrząd

w tej chwili wałki są wymieniane po niecałych 2,5 roku te obecne są w masakrycznym stanie mój mechanik mówił że tak zajechanych nie widział szok.

Po robocie mi je odda wrzuce wam fotki na forum ku przestrodze a dlaczego już wyjaśniam

tak jak wspomniałem wałki + hydro było kupowane od tej firmy

Marka Sp. z o. o. z Jasła

po chwili szukania znalazłem że ta firma sprzedaje głównie wałki rozrządu od bardzo dawna znalazłem tez ich na allegro

http://allegro.pl/walki-rozrzadu-kpl-hydrauliki-vw-audi-2-5-tdi-v6-i5077932068.html

te same wałki są w mojej audi w tym momencie wymieniane na nowe :(

szok że po 2,5 roku nic prawie z nich nie zostało a dlaczego ja już wiem

nie ma producenta CAMSHAFT UK to jest ściema poszukałem głębiej po chinach i znalazłem te same wałki

http://www.youngstarmotor.com/index.php?_m=mod_product&_a=view&p_id=1922

to tylko jeden przykład jest tego tam u skośnych w cholere ceny za same wałki juz od 200 usd ale jak widać jakość pozostawia wiele do życzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...