Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przegrzewanie silnika 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, otoz problem pojawil sie wczoraj a mianowicie:

po okolo 20 min spokojnej jazdy silnik nabral temp. 90C nastepnie wyjechalem na dwu pas i ogien :) niestety ten ogien nie trwal dlugo, wskazowka temperatury wskoczyla na 100 nastepnie na 110C i wyswietlilo na liczniku: KUHLMITTEL zaraz zjechalem na pobocze i dzwignalem mache wentylator szedl na maxa a plyn w zbiorniczku mial prawidlowy poziom po chwili kiedy temp zeszla na 90C znow ruszylem w strone domu, przy spokojnej jezdzie auto trzymalo 90C a jesli sie troche przygazowalo to wchodzilo powyzej 90C, (staralem sie jechac tak zeby nieprzekroczyc tych 90C) przyjechalem do domu dzwignalem mache i bylo slychac bulgotanie w ukladzie chlodzenia, popuscilem delikatnie korek w zbiorniczku wyrownawczym, popatrzylem do srodka ale niezauwazylem nic niepokojacego plyn w normie i bez zadnych zanieczyszczen zakrecilem korek i udalem sie do domu, dzis rano otwieram maske patrze na zbiorniczek a tam brakuje tak na oko 1,5 l plynu patrze dokladniej i zauwazylem oblana plynem dolna oslone silnika szukalem wycieku ale niemoglem zlokalizowac (brat stwierdzil ze moglo wywalic przez korek- poprostu upuscilo cisnienie wraz z goracym plynem) dolalem plynu i odpalilem silnik po kilku minutach temperatura wskoczyla na 90 i bylo ok do poki niepogazowalem, pod maska zauwazylem ze gorny waz jest goracy zas dolny zimny (obstawiam awarie termostatu) puscilem ogrzewanie na full i walilo cieplym powietrzem silnik pracowal rowno i bez kopcenia ladnie wchodzil na obroty bez szarpania itd, popatrzylem rowniez na spod korka oleju i niezauwazylem tzw "masla" wiec obstawiam ze glowica i uszczelka sa ok, pytanie brzmi czy dobrze obstawiam na ten termostat? drugie pytanie brzmi czy ten termostat trzeba kupic w calosci wraz z obudowa czy tez mozna wymienic sam wklad?

Dodam ze moj samochod to 1.8t BFB audi a4 b6 cabrio z 2006r.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.