Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fabryczny alarm / problem - jak powinien działać?


countryFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy może ktoś po krótce opisać jak powinien działać fabryczny alarm?

Czy po zamknięciu z pilota powinien piknąć czy nie? U mnie nie pika.

Ma błysnąć kierunkowskazami? Miga raz.

Jak powinna działać dioda w drzwiach kierowcy? Dioda działa dziwnie, czasem miga szybko kilka razy, potem wolniej miga co ok 1s, a potem powoli co kilka sekund.

Dziś włączyły mi się światła awaryjne ale bez włączania syreny.

Póki co mam interfejs viakena ale nie mam programu żeby się podłączyć pod auto i sprawdzić błędy.

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZASADA dzialania masz w INSTRUKCJI

Jezeli chodzi o syrene to szukałes cos na FORUM ? bo temat nie raz był omawiany.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/159858-instrukcja-obslugi-audi-a4-b6b7/#entry2275260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZASADA dzialania masz w INSTRUKCJI

Jezeli chodzi o syrene to szukałes cos na FORUM ? bo temat nie raz był omawiany.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/159858-instrukcja-obslugi-audi-a4-b6b7/#entry2275260

W tzw. międzyczasie ściągnąłem instrukcję ang. bo serwer na którym wiszą forumowe mnie nie lubi, ale w instrukcji stoi napisane jedynie, że dioda na drzwiach świeci jeżeli jest jakieś uszkodzenie w systemie alarmowym. Innych stanów nie opisują w instrukcji.

Szukałem wcześniejszych wątków i wygląda na to, że alarm być może nie szaleje, a moduł komfortu lub akumulator może być słaby - czego nie wykluczam.

No nic, pozostaje mi znaleźć przyczynę - być może interfejs mi coś podpowie.

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez jestem w trakcie przerabiania tematu "alarm". U mnie z przyczyn nie wiadomych syrena wraz z wtyczka sie spalila wiec zakupilem nowa, ktora tez nie dzialala ! Okazalo sie ze w tej ktora kupilem wylaly aku :/ Kupilem kolejna i ta juz dziala :) Dziala ale tak jak poprzednio tak i teraz dziala bardzo chicho. Czytalem kiedys gdzies ze mozna vagiem zmienic z opcji Germany na Rest of Europe czy cos takiego i wtedy powinno byc glosniej a wiec czy ktos z obecnych audi maniakow wie gdzie i jak to zmienic ?

Co do migania diody i pikniecia... jak otwieramy to miga 2 razy jak zamykamy to miga 1. Po zamknieciu samochodu dioda powinna swiecic sie stale przez jakis czas tak samo jak powinien byc podswietlony guzik swiatel awaryjnych tzn. ze alarm sie uzbraja, po parunastu sekundach powina zaczac migac tzn ze alarm zostal uzbrojony. Pikniecie hmmm? Szczerze mowiac u mnie tego nie bylo dopoki moj mechaniek nie zaczol grzebac vagiem i szukac przyczyny niedzialajacej syreny i chyba cos zmnienil bo teraz jak zamykam to pika raz jak otwieram to nie pika wcale...

Wszystko co napisalem wyzej zaobserwowalem na podstawie mojego auta, jak cos napisalem nie tak to mnie poprawcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...