Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie a4, koryguje esp Proszę o pomoc


mati_audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem. Mam A4 na zwykłym zawieszeniu, koła 225/50/R17.

Gdy jadę z prędkością powyżej 90km/h i zrobię takie energiczne ruchy kierownicą lewo następnie prawo( od razu mi koryguje esp.) To samo mam gdy wchodzę z większą prędkością w zakręt i przyhamuje na skręconej kierownicy, wtedy też esp mi się włącza. Tak jakby tył auta miał uciec.

Autko jest takie mało sztywne. W firmie jeździ też Passata B7 na kołach 225/45/R17 i robiliśmy to samo, samochód nie jest tak wrażliwy jest dużo sztywniejszy.

Audi od nowości jedna ręka, nie jest uderzony czy coś tego typu, serwisowany ASO cały czas. Ostatnio był prześwietlany w autoryzowanym serwisie, stwierdzili że nie ma się czego przyczepić.

Wydaje mi się że nie powinien być aż tak miękki. Na szarpakach też O.K. Zdecydowałem się nawet zmienić amortyzatory tył, z racji że czytałem że testy na szarpakach nie zawsze dają miarodajne wyniki. Ale jest tak samo. Luzów podobno żadnych. Chyba że nie wiedzą gdzie szukać.

Zauważyłem też że auto nawet jak stoi (łapałem za tylne koło i ruszałem oponę w bok) łatwiej rozbujać na oponach niż Passata.

Opony to Continental Contisport Contact 3.

Co może być przyczyną? Czy tak powinno to chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...