Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd climatronika Passat B5


kondri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Klubowicze ;) Na wstępie chciałbym poinformować, że zwracam się do Was z prośbą dotyczącą problemu występującego w Passacie bo jest to auto, które również użytkuję. Przeczytałem dużo postów na forach, lecz nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi dlatego pozwoliłem sobie zapytać Was o poradę, a więc do rzeczy. Problemem jest klimatyzacja. Po przekręceniu kluczyka na panelu klimatronika pojawia się błąd (Zdjęcie nr 1), który znika po ok. 10 sekundach. Klimatyzacja chłodzi, ale naciąg paska (Zdjęcie nr 2) drga (góra - dół), wiatrak na chłodnicy klimatyzacji nie chodzi i tutaj mam pierwsze pytanie: Czy wiatrak klimatyzacji powinien cały czas się kręcić po uruchomieniu kilmatronika w trybie AUTO ? U mnie w ogóle się nie kręci, wymieniłem bezpiecznik 40A znajdujący się pod kierownicą, lecz w dalszym ciągu nic. Kolejną rzeczą, którą zaobserwowałem to rurki klimatyzacji (Zdjęcie nr 3) są zimne, jednak po wyłączeniu klimatyzacji słychać syczenie ze znajdujących się na nich zaworków. Czyli gaz chyba powinien znajdować się w układzie ? Czekam na porady, z góry dziękuję.

21fa30d7535d395agen.jpg

13caef78b862e1ddgen.jpg

258cef156fcc20f8gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstą awarią w passatach jest uszkodzny wentylator od klimy, dobierz sie do zasilania wentylatora i sprawdz czy nie jest spalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...