Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napięcie przy nowym akumulatorze 13,6 po naprawie regulatora i alternatora


neo58a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Audi A4 B8 2008r z silnikiem 1.8 tfsi (120 km ,mod na ok 204km)

ostatni czasy odmówił posłuszeństwa regulator napięcia akumulatora oraz akumulator (na alternatorze napięcie 13.4, na akumulatorze podobnie)

po wymianie regulatora oraz akumulatora na alternatorze wskazuje 14.6 czyli prawidłowo natomiast na akumulatorze 13.6-13.8

Czy to poprawne ładowanie ? czy sterownik akumulatora podaje takie napięcie?

Dodam iż nowy akumulator to Banner Power Bull 77ah , poprzedni to oryginał audi 70 ah(prawdopodobnie moll) , nie programowałem jeszcze nowego akumulatora -koszt aso 200 zł :)

Czy jest potrzebne programowanie (temat poruszany parę razy) na forum widziałem że jest taka potrzeba , u 3 różnych mechaników słyszałem że to nie potrzebne

Ps przy wymianie akumulatora programowanie było gratis ale nie można było się podłączyć pod komputer z niewiadomych przyczyn

dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacji akumulatora nie musisz robić w ASO. Normalny, niezdzierający elektryk weźmie od Ciebie 1/4 tej ceny i będzie szczęśliwy, bo zajmie mu to maksymalnie dwa machy papierosa. Możesz też podjechać do punktu zajmujacego się sprzedażą i wymianą akumulatorów. Każdy dobry punkt sprzedaży akumulatorów oprócz przyrządów diagnostycznych będzie posiadał przyrząd do adaptacji akumulatorów. Ja nawet nie wiem ile za taką usługę u siebie liczyć, bo zawsze robię to za darmo przy sprzedaży i montażu w konkretnych pojazdach, gdzie adaptacja jest zalecana. Dokonanie adaptacji jest zalecane przede wszystkim w autach z systemem Start&Stop, ale nie tylko, bo na przykład w BMW E60 produkowanym od 2003 roku, też.

Adaptacja akumulatora ma dwa podstawowe zadania: zapisanie w sterownikach zużycie akumulatora na poziomie 0% oraz co za tym idzie zmianę parametrów pracy alternatora ( na pewno w autach z akumulatorem typu AGM, jak jest w przypadku tradycyjnego kwasowego, nie wiem ). Zmiana parametrów pracy alternatora wynika z tego, ze zużyty akumulator bardzo szybko traci swój ładunek, ale też bardzo szybko taki ładunek przyjmuje. W akumulatorze nowym jest odwrotnie.


Ps przy wymianie akumulatora programowanie było gratis ale nie można było się podłączyć pod komputer z niewiadomych przyczyn

Jeśli przy wymianie akumulatora adaptacja była gratis, to nie wykonali usługi do końca. Powinni Ci odpowiednio obniżyć cenę usługi ( jeśli zostałeś poinformowany przed zakupem, że cena obejmuje zakup, montaż i adaptację ). I nie ma tu znaczenia, że adaptacja była gratis, bo oferując coś gratis powodujesz, że klient dokonuje decyzji zakupowej także ze względu na wartość dodaną, więc ma ona dla klienta konkretną wartość, na przykład tyle złotych, ile skasuje elektryk za taką usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...