Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS brak kontaktu z radiem i telefonem


brateq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)
Pacjentem jest auto z rodziny B7 z 2007 roku bez BOSE, radio BNS 5.0

VCDS 12.12.0 ( ryż ) Windows 7, powyłączane procesy antyvirusy etc.
VCDS nie daje rady połączyć się z modułem radia ( 56 ). Linia K podpięta prawidłowo PIN 7 kostki C ale na radiu według obrazka ten pin jest pusty ( zaznaczony na czerwono zdjęcie zapożyczone z forum audi usa ) pytanie jak można to rozwiązać? Czy ten BNS na pewno jest do A4? Przeglądając internet znalazłem informację że w A3 radio miało tylko CAN ( na co wskazywałby poniższy pinout )

bns50.jpg

I dalszy temat nie wiem czy wynikający z pierwszego to brak połączenia do modułu telefonu ( 77 )

Przy podłączaniu się VCDS-a widać w lewym górnym rogu:

b:10297 kw:6B8F i po chwili g2km=-1 . Taki proces powtarza się ze 3 razy po czym controller not found. Bezpiecznik od telefonu był wyjmowany bez rezultatów czy ma ktoś jakieś pomysły co można z tym przypadkiem zrobić? Wszystko wygląda na instalację fabryczną pod bluetoothem zgłasza się audi UHV więc na chwilę obecną przyjmuje że instalacja jest fabryczna. Próbowałem również zmienić język przez telefon ( rozwiązanie używane w przypadku dedykowanego kitu BT FISCON )

Chciałem tylko zmienić język głosowego wybierania... tymczasem mam dobry ból głowy z tym co ma tu miejsce...

Żeby było jeszcze weselej wszystko działa w 100% poprawnie, info na fis o wybieranym numerze nawigacja,telefon BT, info o stacji radiowej po prostu wszystko śmiga, diagnoza VCDS leży...

Wszelkie pomysły mile widziane ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, lipny kabel. Nie łączy z niczym po K2. Do telefonu i parktroniku połączyło mi się o dziwo KKL-em i VAG-COMem. Do radia nie, ale było już bliżej, bo ściszało muzę i wyskakiwało "Too many Communication Errors" a nie "Not Found".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, lipny kabel. Nie łączy z niczym po K2. Do telefonu i parktroniku połączyło mi się o dziwo KKL-em i VAG-COMem. Do radia nie, ale było już bliżej, bo ściszało muzę i wyskakiwało "Too many Communication Errors" a nie "Not Found".

Dziękuje za pomoc!

Tak właśnie myślałem i chciałem jeszcze spróbować na starym kablu KKL który ma już dobre 5 lat i na Vag-com 3.11 bez problemu połączył się z telefonem i radiem po odpowiednich ustawieniach emulowanego portu com ;) i auto zaczęło gadać w ludzkim języku :banan:

Wlepa na radiu niby linii K nie opisuje jednak tam jest.

Reasumując ryż nie daje sobie rady z niektórymi modułami po linii K, poniżej link do tabelki z modułami i ich protokołami może komuś się przyda:

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/applications/a4s4.html

Temat do zamknięcia

Edytowane przez brateq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...