Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania przy jeździe


kaczor90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam a4 z 2008r. na cr, mam problem dotyczący wibracji przy jeździe. Zaczne od tego ze podczas ruszania (nie ważne czy delikatnie czy gwałtownie) samochód skręca mi w prawa strone. Podczas jazdy przy pewnych prędkosciach i na skrzyni i na kierownicy czuć wibracje a także gdy przejeżdżam przez "policjantów" słychać takie skrzypienie z tyłu. Dodam ze zostały wymienione wszystkie tarcze które miałem od nowości na tarcze brembo, razem z klockami hamulcowymi. Kupiłem nowe opony i nowe oryginalne felgi firmy momo. Koła zostały wywarzone. Kolega w pracy podpowiedział mi, że mogą być to półosie a dokładniej frezy na nich które wchodzą do skrzyni. Drugi mechanik mówi żeby sprawdzić koncówki drążków kierowniczych. Z kolei na innym forum wyczytałem, że mogą być to przeguby zewnętrzny/wewnętrzny na półosiach. Nie chciałbym bawić się w gdybanie "a może to, a może tamto" bo nie chcę ponosić dodatkowych kosztów i wymieniać coś co okaże się dobre. Mieliście już taki problem? W czym tkwi przyczyna? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez kaczor90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


samochód skręca mi w prawa strone
Geometria do sprawdzenia. Auto ma przyśpieszać prosto a nie w bok.

Kupiłem nowe opony
Nie rzutuje. Ja też kupiłem nowe Pirelli P7 i 2 sztuki można oddać na śmietnik . Niestety dowiedziałem sie o tym za późno...

Koła zostały wywarzone.
To nic nie zmienia bo wyważyć można nawet kwadratowe koła. Zrób optymalizację felgi z oponą albo jeszcze lepiej test drogowy na Hunterze. Niestety odpowiedni sprzęt mają nieliczni wulkanizatorzy. Mi na optymalizacji wyszlo, że koła choć doskonale wyważone to powodują wibrację bo mam lekko jajowate 2 opony. Koła z tymi oponami poszły na tył i wibracji już nie czuć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...