Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja 1-strefowa - dziwny, wkurzający dźwięk


wojwal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały, ale wkurząjacy problem z klimatyzacją. Auto kupiłem z uszkodzoną sprężarką (byla cała uwalona na zielono - ponoć zalana czynnikiem, który barwi). Najpierw wymieniłem sprężarkę na używaną z allegro, ale dość mocno hałasowała, podejrzenie padło na sprężarkę, więc, kupiłem nową sprężarke Denso - wkurzający dźwięk był cichszy, ale nadal był...

Mechanik co prawda nie płukał układu, ale zapewnił, że było czyściutko i że żadnych opiłków nie było...

Dźwięk slychać chyba ze środkowych nawiewów - ale jak je zamknąć to nadal jest, więc generalnie gdzieś ze środka ;) Dźwięk pojawia się i znika, czasem pulsuje - jakby szum, szmer, hmm albo tarcie. Próbowałem go nagrać, no ale niestety nie mogę wyłączyć funkcji usuwania szumu w mojej komórce, więc nagranie jest dość mocno zdeformowane. Nagrywalem na luzie (niestety komórka dośc mocno wycieła odgłos silnika) - słychać tak co 8-10 sekund ten dźwięk całkiem wyraźnie. Jak wyłącze klimatyzacje przyciskiem AC - oczywiście dźwięk natychmiast znika.

http://www.filedropper.com/record0006

Czasem jak delikatnie dodam gazu - to dźwięk jakby pracuje z obrotami silnika - więc podejrzenie znowu, że to jednak wina sprężarki, ale:

Najdziwniejsze jest, że ten dźwiek pojawia sie tylko wtedy, kiedy klimatyzacja nie ma za dużo do roboty - temperatury zew ok. 22C albo mniej.... Kiedy jest cieplej i sprężarka ma robote - jest cicho. Podczas ostatnich upałow było cały czas cicho... To jest dla mnie najbardziej interesujące?

To napewno nie jest wentylator - kiedy ustawie siłę nawiewu na 2 lub 3 - dźwiek dalej się pojawia, następnie jak ustawie klime na MIN - klima zacznie pracować na full - i znowu zmienie siłę nawiewu na 3 - leci delikatnie zimne powietrze i jest cisza - dźwięku nie ma, więc tak jak pisałem dźwięk pojawia sie tylko kiedy klima nie ma za dużo do roboty, może włącza sie i wyłącza?

Poza tym dźwiękiem nie ma problemów, klima chłodzi ok, nic nie śmierdzi.

Może ktoś pomóc? Ew. polecić jakiś dobry serwis klimatyzacji z Opola lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...