Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Problem po wymianie zawieszenia - FOTO


pawex01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy, jestem posiadaczem a4 b6 Avant 1,9 TDI AVF próbuję przywrócić właściwy stan zawieszenia i mam z tym duży problem (dane z wlepki: 1BA , klasa wagowa -przód: OJK, tył: OYK) . Odebrałem autko z serwisu, mechanik twierdzi że doprowadził samochód do stanu w jakim samochód wyjechał z salonu. Moim zdaniem teraz wygląda dość dziwnie wydaje mi się że przód auta jest za wysoko w porównaniu z tyłem [ :(] wykonałem pomiary wysokości przy 1/2 baku -koła 17'': przód 705 mm, tył 675 mm.

Na poprzednim zawieszeniu pomiary wyglądały następująco przód: 650 mm, tył: 640 mm (pomiar na kołach 17'', 1/2 baku), nie wiem co robić zostawić tak jak jest na zdjęciu czy przywrócić stare zawieszenie, bo mój mechanik już się poddaje :) Proszę o pomoc co o tym myślicie ?

Edytowane przez pawex01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare zdemontowane to nie mialy oznaczen żadnych a nowe ktore mechanik zalozyl to nie wiem podobno dobrane wg.danych auta i twierdzi ze takie zawieszenie bylo oryginalne. Dlatego mam pytanie czy przywrocic jutro to wczesniejsze czy zostawic jak jest na zdjeciu

Te stare zdemontowane to nie mialy oznaczen żadnych a nowe ktore mechanik zalozyl to nie wiem podobno dobrane wg.danych auta i twierdzi ze takie zawieszenie bylo oryginalne. Dlatego mam pytanie czy przywrocic jutro to wczesniejsze czy zostawic jak jest na zdjeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle dobrał sprężyny,zostaw nowe amory a sprężyny zakładaj te co były bo teraz to ani wyglądu anie jazdy dobrej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle dobrał sprężyny,zostaw nowe amory a sprężyny zakładaj te co były bo teraz to ani wyglądu anie jazdy dobrej.

Jutro przywracam wcześniejsze zawieszenie, dziękuję Ci bardzo za pomoc :) Pozdrawiam

zle dobrał sprężyny,zostaw nowe amory a sprężyny zakładaj te co były bo teraz to ani wyglądu anie jazdy dobrej

krzysiekml zrobiłem jak mi doradziłeś z małą zmianą - nie wymieniłem tylnych sprężyn, bo stare są bardzo przerdzewiałe ( tyłu nie ruszałem, a z przodu wymieniłem same sprężyny). Efekt jest taki, że minimalnie tył jest teraz w górze :/ wykonałem pomiar przy 1/2 baku: przód 660 mm, tył 672 mm.

czy taka różnica w wysokości jest akceptowalna?

Edytowane przez pawex01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla normalnego użytkowania to nie ma tragedii teraz ale tył jeszcze jednak wysoko

zwróć uwagę na avanty,że mierząc od gleby do nadkola np. będzie 670mm z przodu jak i z tyłu to wizualnie tył wydaje się być niższy

poszukaj sprężyn na tył,używek takich jak powinny być i tyle

sprawdz na wlepce bo pewnie masz zawias 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla normalnego użytkowania to nie ma tragedii teraz ale tył jeszcze jednak wysoko

zwróć uwagę na avanty,że mierząc od gleby do nadkola np. będzie 670mm z przodu jak i z tyłu to wizualnie tył wydaje się być niższy

poszukaj sprężyn na tył,używek takich jak powinny być i tyle

sprawdz na wlepce bo pewnie masz zawias 1be

na zdjęciu wygląda to okropnie -wykonane z poziomu kół, w rzeczywistości nie wygląda to najgorzej :) na razie zostawię jak jest w sumie jak załaduje teraz bagażnik to tył jest ciutkę niżej niż przód,a wcześniej miałem z tym problemy - bardzo obawiałem się o tylne opony :) dziękuję Ci raz jeszcze za fachową pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez pawex01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria zawieszenia rozumiem,że była sprawdzana,robiona ?

jeżeli tak to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria zawieszenia rozumiem,że była sprawdzana,robiona ?

jeżeli tak to spoko.

tak :)

Edytowane przez pawex01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...