Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie silnika


Defennder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów,

piszę w sprawie "małego" problemu, który my\i się przytrafił. Otóż tuż po odpaleniu silnika całe auto zaczęło drgać, telepać się co było dosyć odczuwalne. Wyłączyłem silnik i sprawdziłem stan oleju, był kilka milimetrów ponad dolna granicą wskaźnika, tak więc dolałem trochę oleju i odpaliłem ponownie auto, które o dziwo normalnie pracowało. Przejechałem około 2-3km do galerii i odstawiłem na ok. 30min. Tuż po ponownym odpaleniu na nowo zaczął drgać, przy wciśnięciu gazu auto trochę się uspokajało, lecz gdy zdjąłem nogę ponownie cały się trzepał. W drodze powrotnej z 2-3 razy było słuchać jakieś stuknięcie, starałem się jechać w granicach 40 km/h gdyż wtedy w miare normalnie pracował, gdy przyspieszylem do 50 km/h zaczął tańczyć lambade :banan: i tak do końca. Na parkingu usłyszałem jakieś dziwne brzęczenie przy rurze wydechowej (przy załączonym). Podsumowując, auto drga na postoju oraz w trasie. Przeczytałem różne tematy i posty związane z silnikiem A4 i nasuwa mi się jedno wyjaśnienie - poduszki pod silnikiem. Czy jest to możliwy powód drgań ? Prosiłbym o jakąkolwiek podpowiedź w rozwiązaniu tego problemu .

Specyfikacja Auta :
A4 B5 94r.Benzyna - skrzynia Automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przeczytałem różne tematy i posty związane z silnikiem A4 i nasuwa mi się jedno wyjaśnienie - poduszki pod silnikiem. Czy jest to możliwy powód drgań ?

pod silnikiem albo skrzynia, ale na 99% to wina poduszki i od nich bym zaczął sprawdzenie. te pod silnikiem są chyba olejowe więc byłoby widać wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano odpaliłem auto i pierwsze 5 sekund było bez zarzutu. Później jednak zaczęło trzepać więc przygazowałem do ok. 4 tyś obrotów i uspokoiło się, przejechałem ze 100 metrów i przy niskich obrotach od czasu do czasu było czuć drganie. Oczywiście wjazd na rondo był porażką gdy musiałem się zatrzymać, podobnie przy skręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...