Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Po wymianie akumulatora po odpaleniu pika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam.

Wymieniałem akumulator i po wymianie przy odpalaniu auta zawsze słyszę sygnał dźwiękowy. Kilka piknięć.

Robiłem także Reset serwisowy i oleju.

Sprawdzałem podpinając się VCDS, że Service Reminder wraca na 1. Powinien być na 0, a gdy go tak ustawię wraca z powrotem na 1 i dlatego pika.

Czy po resecie serwisowym muszę trochę po jeździć, aby pikanie ustało, czy jeszcze trzeba coś ustawić VCDSem?


Może to wina któregoś błędu? Może po odłączeniu aku coś się rozkodowało?


Address 07: Control Head


1 Faults Found:


01042 - Control Module; Not Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 7

Fault Frequency: 1

Reset counter: 255

Time Indication: 15


i


Address 17: Instruments (J285)


1 Fault Found:

00003 - Control Module

005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

Freeze Frame:

Fault Status: 01100101

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 147

Mileage: 185679 km

Time Indication: 0

Date: 2015.07.25

Time: 13:20:46


Może kto wkleić, jakie powinny być ustawienia Instrument Cluster w Adaptation poszczególncyh kanałów aby błąd zniknął?

Edytowane przez grax

Opublikowano
  • Autor

Zakodowalem sterownik i błąd zniknął Ale pika dalej. Nie wiem co jest nie tak. Po odpaleniu auta słyszę kilka pikniec.

Service reminder wraca mi na 1.

Robiłem service reset itd ale wraca i pika. Jakie wartości mają być na poszczególnych kanałach aby było ok? Może Jeszcze coś trzeba zRobić abY nie wracalo na 1 i nie pikalo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Witam, moze nie na temat watku ale tez zwiazane z aku i moze skonczyc sie jego wymiana :)

Mam taka przypadlosc autko stalo w garazu 3 tygodnie i calkowicie padl akumulator ale po naladowaniu odpala natomiast po przejechaniu pewanego dluzszego dystansu gasze silnik i ponownie chce uruchomic to sytuacja z brakiem pradu sie powtarza.

Moze mi ktos z kolegow powiedziec co jest grane? :facepalm:


Moze trzeba go zakodowac od nowa ?

Opublikowano
  • Autor

Witam, moze nie na temat watku ale tez zwiazane z aku i moze skonczyc sie jego wymiana :)

Mam taka przypadlosc autko stalo w garazu 3 tygodnie i calkowicie padl akumulator ale po naladowaniu odpala natomiast po przejechaniu pewanego dluzszego dystansu gasze silnik i ponownie chce uruchomic to sytuacja z brakiem pradu sie powtarza.

Moze mi ktos z kolegow powiedziec co jest grane? :facepalm:

Moze trzeba go zakodowac od nowa ?

Możesz spróbować.

Przejdz na 19 - CAN w VCDS i ustaw akumulator zgodnie z tabelką:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/246890-zmiana-i-kodowanie-akumulatora/#entry3549029

---

Co do mojego problemu.

Nagrałem filmik, który wszystko przedstawia i wyjaśnia.

Może podpowiecie. Będę wdzięczny:

Opublikowano

Dzięki za info będę próbował. Powodzenia w walce z twoim problemem.

Opublikowano
  • Autor
Wartość na nieobciazonym aku musi być min 12.4v

Akumulator jest nowy.

Dalaczego mam takie wartości???

Pewnie od tego pikanie.


Co może być? To nowy aku. Może coś z klemami albo co hmm...


Screa.jpg

Opublikowano

Ten dzwiek jest bardzo dziwny i nie wiem od czego jest

Inspekcje masz dobrze ustawiona czyli na 1 czyli SERVISE DUE

Opublikowano
  • Autor

Ten dzwiek jest bardzo dziwny i nie wiem od czego jest

Inspekcje masz dobrze ustawiona czyli na 1 czyli SERVISE DUE

Aha jak jest na 1 to właśnie jest ok tak?

Tu kiedyś osoba pisała i miała identycznie, ale nie ma rozwiązania:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/102431-b5-aeb-przed-uruchomieniem-i-w-czasie-jazdy-wlacza-sie-sygnal-dzwiekowy/

Opublikowano

Ustawione masz na service due ( bo tak ustawiłeś) i jest ok

Nie ma co porównywac sygnały dzwiekowego z modelem B5 :rolleyes:

Opublikowano
  • Autor

To nie wiem dlaczego mam te 10 stale L sygnałów. MożE po jakimś dystansie zniknie to.. :/

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Temat nieaktualny.
Okazało się, że poprzedni właściciel zostawił w aucie Bluetooth a wypiął panel sterujący.
To on dawał te sygnały po odłączeniu akumulatora teraz.
:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.