Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimne tylko pod szybą


rav14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

coś się dzieje, diabeł się moją klimą interesuje. a konkretnie:

błędów w vagu nie pokazuje żadnych. ale

bez różnicy na intensywność nadmuchu i temperaturę zewnętrzną, powietrze zimne wylatuje jedynie pod szybą, pozostałe nawiewy mają lekko cieplejsze, środkowe na konsoli czasem nawet po prostu ciepłe. wkurza mnie to, bo skoro pod szybą jest lód (szwagier po nabiciu ma takie zimne na wszystkich) to czemu w innych jest gorzej?

druga sprawa: nieważne czy ustawiam dół, środek, czy górę indywidualnie oddzielnie, to i tak zawsze coś tam wieje z pozostałych kratek, coś się gdzieś nie domyka?

trzecia sprawa: wchodziłem w blok 08 HVAC -> 04 BASIC SET -> 001 GO! i odczyty w polach zmieniały się w zakresie od 30 do 240, a następnie wskakiwały wszędzie 0 i klima włączała się na eco, czy to normalne zachowanie? czy tam powinny od 0 do 240 iść wartości na przykład?

dodam że zamknięty obieg, odszranianie przedniej szyby itd działa należycie.

pozdrawiam, czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych zer to tak ma byc..zrobiłeś nastawy podstawowe na silniczkach.jak to wcisniesz to one sie jakby ustawiają..robią przejscie z jednej skrajnej strony tj.zamknieta klapa do drugiej skrajnej strony tj otwarta klapa..czy po tych nastawach sprawdziłes czy wywaliło błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, robiłem skan przed i po, i żadnych błędów nie pokazało.

jak samochód stoi na słońcu i wsiadam i uruchamiam klime, to jest ta roznica jeszcze wieksza, tzn na podszybiu aż się rosa robi na zewnątrz tak chłodzi :decayed: a ze środkowych kratek na konsoli leci letnie z jednej a gorące z drugiej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze powiem ci że nie wiem...u mnie tez zauważyłem że na klimie strona pasazera chłodzi jakby mniej niz kierowcy..nawet na vagu pokazuje mi rózne temperatury na kratkach lewych jak i prawych wiec cos jest na rzeczy..musze to oblukac..może warto zrzucic schowek i popatrzeć na prace tych silniczków..może coś tam nie hula a pokazuje ze nastawy zrobione i błedów brak..plus taki że jak sie zrzuci schowek to silniczki masz jak na dłoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w których blokach mogę sprawdzić odczyty temperatur?

chyba tak zrobię jak mówisz, że zrzucę schowek i zrobię przegląd silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w 08 HVAC i tam jest potem meas.blocks..wchodzisz w to.i potem masz do wyboru kolejne grupy i obok jest GO.to chyba w 8 grupie..2 okna po prawej bedą left vent temp. i right vent temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...