Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy Błąd hamulca (!) + brake pads


laszlo261

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam "mały" problem. Od czasu do czasu zaświeca mi się (!) - czerwony + ostrzeżenie brake pads. Najczęściej zaraz po ruszeniu i manewrowaniu na parkingu (jak wracam z trasy i przez 100km było ok to pod domem przy parkowaniu - max skręcone koła też wywala błąd). Jeśli zgasze auto i zapale ponownie to jest ok (jak znow troche postoi to po ruszeniu znow sie zapala). Zapala się jeszcze czasami po mocnym hamowaniu. Tarcze i klocki nowe. Wymienione tłoczki i uszczelniacze z przodu. Co może być przyczyną ??? W weekend mam trochę czasu i chciałbym to naprawić. Co sprawdzać??

Na vag com oraz autocom CDP+ brak błędów - nawet jesli na desce pala się dwie kontrolki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze raz prace tłoczków i czy ręczny odbija dobrze podłączenia czujników zuzycia klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze raz prace tłoczków i czy ręczny odbija dobrze podłączenia czujników zuzycia klocków

Czujnik zużycia klocków nowy - kostka wyczyszczona

zaciski przod jak nowka - wszystko wyczyszczone i złożone na nowych częściach

w weekend zozbiore tył - jest elektryczny ręczny - czy na coś zwrócić szczególną uwagę?? wydaję mi się że pracuje dobrze, nie trzyma i nie grzeją się felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest ewidentnie moim zdaniem z klockami tam bym szukał przyczyny .. jeżeli mówisz że regenerowałeś sobie to albo jakiś tłoczek nie pracuje jak powinien przy dohamowaniu albo np czujnik może mieć gdzieś kabelek przerwany .. hmm nic innego mi nie przychodzi do głowy .. obstawiam tłoczki lub te czujniki od klocków


A czekaj a tył też zrobiłeś w sensie klocki tarcze czy tylko przód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest ewidentnie moim zdaniem z klockami tam bym szukał przyczyny .. jeżeli mówisz że regenerowałeś sobie to albo jakiś tłoczek nie pracuje jak powinien przy dohamowaniu albo np czujnik może mieć gdzieś kabelek przerwany .. hmm nic innego mi nie przychodzi do głowy .. obstawiam tłoczki lub te czujniki od klocków

A czekaj a tył też zrobiłeś w sensie klocki tarcze czy tylko przód ?

Tarcze i klocki wymieniał poprzedni właściciel - jest przejechane 2000km. Do przodu zaglądałem ja bo grzała się jedna strona. Od razu wymieniłem czujnik zużycia klocków (stary był nie podłączony do klocka - tylko kable były zwarte). Osłona tłoczka od strony co się grzało była cała w strzępach i tłoczek stał. Od razu wymieniłem z obydwu stron. Wszystko wyczyszczone i złożone na nowych częściach. Tłoczki chodzą płynnie i już nic się nie grzeje. Hamowanie też ok.

Nie rozbierałem tyłu bo wszystko wyglądało ok i myślałem że bład jest przez czujnik który jest tylko z przodu po stronie kierowcy.

Czasami jest ok przez jeden dzień a później co jakiś parking to zapalają sie kontrolki.

Dziwne że na kompie też nic nie wychodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz się temu tylowi tam może być przyczyna także myślę że ogarniesz .. ewentualnie inni niech się wypowiedzą na ten temat może będziesz bardziej ukierunkowany co do twojego problemu .. pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz płyn hamulcowy :)

Płyn wymieniony i jest ok.

Wczoraj i dzisiaj poświęciłem trochę czasu na tylne zaciski. Były troszkę przyrdzewiałe. Wszystko wyczyściłem i złożyłem do kupy :)

Pomalowałem od razu zaciski i dzisjai były testy. Błąd dalej wywalało. po dokładnych oględzinach okazało się że problem jest w kostce do podłączenia czujnika klocków hamulcowych. Wyłączyłem w sterowniku ten czujnik i teraz jest ok.

Teraz tylko muszę znaleźć taką kostkę i wymienić.

Dzięki wszystkim za rady :)

Edytowane przez laszlo261
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten sam problem.

Klocki nowe wymieniane z przodu. 

Przod jak i tył były regenrowane. 

Zadnych błedow, tylko zapala sie break pads i (!)  przejechaniu kilku metrow. 

Ma ktos moze pomysł jak z tym sie uporac? albo ktos zmagał sie z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...