Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z odpalaniem i obrotami podczas jazdy. Prośba o pomoc. :( 1.6 AHL


markiewa88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prośba koledzy o pomoc lub jakąś podpowiedz w rozwiązaniu problemu, byłem już u kilku mechaników ale każdy mówi coś innego a ich diagnoza skłania się w większości do podłączenia pod komputer co jestem w stanie wykonać samemu.

1. Problem z odpalanie polega na tym że codziennie rano jak odpalam auto ma tak około 600 obrotów telepie całą budą i z wydechu czuć tak jakby nie dopalone paliwo a jak staram się go przegazować to gaśnie. A jak nic nie robię i auto pochodzi około 5 min to silnik zaczyna pracować normalnie czyli 1100-1200 obrotów i po chwili spada na 800-900 obrotów.

2. Problem mam tez ze spadającymi obrotami to że spadają powoli to jeszcze jestem w stanie zrozumieć bo przeczytałem już prawie całe forum i widzę że to jest norma w AHL ale bardzo często obroty wieszają się na 1200 i same już nie spadają dopiero jeśli w jakiś sposób obciąże silnik to wtedy się normują.

W silniku zostało wymienione:

1. pierścienie i uszczelniacze zaworowe (brał DUŻO oleju - teraz nie bierze nic :)

2. wszystkie uszczelki silnika

3. przewody zapłonowe

4. cewka zapłonowa

5. przepustnica ( zaadaptowana ) pomimo wielu komentarzy że nie trzeba to jednak trzeba )

6. czujnik temp. płynu

7. sonda lambda

8. świece zapłonowe

9. termostat

10. sprzęgło

11. wszystkie filtry MANN + olej MOTUL

Na komputerze brak błędów.

Klapki na kolektorze ssący się otwierają ( czytałem że to też może być powód problemów)

Naprawdę proszę o jakąś pomoc lub podpowiedź bo już sam nie wiem gdzie szukać a forum już przeczytałem prawie całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...