Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 2.0 na 1.9 TDI ?


HackZorD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

otóż posiadam Audi A4 B6 2.0 ALT, i tak przez długie noce sobie myślałem aby kupić Angola z 1.9 TDI 130 konnym silnikiem albo 1.8 T

i tu chciałbym sie zapytać czy jest taka możliwość, wiem że dużo ludzi będzie pisać abym sprzedał i kupił z takim silnikiem ale nie mam zamiaru sprzedawać, bo i tak bym musiałbym silnik zmieniać, wymieniałem rozrząd dowiedziałem sie od mechanika że strasznie skrzynia sie poci więc to już minus + coś nie tak z silnikiem to kolejne koszta, więc gdybym wydał te pieniądze na remont samochodu to wolałbym już kupić całego Angola i miec wszystko, a połowę części by się sprzedało,

Czy lepiej powoli powolutku byleby do celu zrobić z niego weekendowy samochód ? 4.2 ?

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zdecyduj się. Najpierw mówisz o 1.8T/1.9TDI, a potem wyjeżdżasz z 4.2.

Nie rozumiem o co chodzi z wymianą silnika, tzn. co takiego poważnego jest z Twoim ALT, że tylko wymiana silnika wchodzi w grę?

Chcesz po prostu wymienić silnik, żeby nie mieć problemów z ALT-kiem, czy chcesz się bawić w mody?

Wstawić V8 to raczej duże koszty, równie dobrze mógłbyś wstawić 1.8T i wycisnąć z niego 300KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie tylko czy nie byłoby problemu z benzyny na diesel, Lepsza opcja byłaby 1.8 Turbo dla mnie, Po prostu denerwuje mnie takie wlewanie oleju i wieczne sprawdzanie ;D, Teraz pod świec zaczął lecieć mi olej, wcześniej z jednego teraz z dwóch świec , Jak wyjeżdżałem z Polski to zapaliła mi sie żółta kontrolka taki silniczek w lewym rogu.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy diesel=>benzyna, czy benzyna=>diesel, bez różnicy, kwestia przełożenia odpowiednich rzeczy.

Co do brania oleju, to poczytaj trochę forum, 2.0 lubią olej.

Co znaczy, że spod świec leci Ci olej? Ściągasz cewki i widzisz olej na świecach? Bo jak o to chodzi, to uszczelka pokrywy zaworów do wymiany. Też miałem olej w świecach w swoim 1.8T, dopóki nie wymieniłem tej uszczelki :decayed:.

A jak Ci wali check'iem, to znajdź kogoś życzliwego z VAGiem i odczytaj błędy ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...