Jump to content

X18XET

Pasjonat
 • Content Count

  215
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About X18XET

Informacje

 • First name
  Adrian
 • Location
  Krk

Car

 • Car model
  A4 B6
 • Car body
  Sedan
 • Year of production
  2001
 • Engine
  1.8 T
 • Engine code
  AVJ
 • Drive
  quattro
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB+LPG

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. X18XET

  DV do 1.8T.

  Cześć. Potrzebuję sprawnego DV do 1.8T. Najlepiej "na wczoraj", tzn potrzebuję go mieć przed Bożym Ciałem
 2. X18XET

  DV do 1.8T.

  Zobacz ofertę DV do 1.8T. Cześć. Potrzebuję sprawnego DV do 1.8T. Najlepiej "na wczoraj", tzn potrzebuję go mieć przed Bożym Ciałem Dodający X18XET Wysłano 17.06.2019 Kategoria Audi A4 B6/B7
 3. Cześć. Poszukuję sprawnej pompy wspomagania kierownicy. Wg ETKI 8E0145153H. Ewentualnie 8E0145153J z B7 TSI, o ile ktoś mi potwierdzi, że pasuje ;).
 4. Cześć. Jak w temacie. Potrzebuję sprawnego kata do A4 B6 1.8t.
 5. Jak w temacie. Posiadam osłony pod tylne heble 288mm do ośki, ale potrzebuję do quattro. Z chęcią się zamienię.
 6. Ok, rozumiem. To w takim wypadku podeślij, proszę, ofertę na priv ;).
 7. Zdaję sobie sprawę, że przy obecnym stanie rzeczy, mógłbym załatwić fakturę na 9599pln. Chodziło mi o to, że będę się odwoływał ;). Przy okazji, masz dla mnie jakieś porady dotyczące samego odwołania?
 8. No właśnie też pomyślałem o takiej opcji. Dogadałbym się jakoś z moim mechanikiem. Tylko dlaczego nie wystawić im faktury na kwotę bliższą 11 tys (albo i więcej)? Załatwię sprawę części z UK, znajdę kolegę, który mi wszystko montował no i mam też trochę faktur i paragonów z minionego roku. No i dodatkowo odwołałbym się od tych bezprawnych korekt. Gwoli moich ubiegłorocznych wydatków: - wydech ~ 1400 (nierdzewka, 2 tłumiki środkowe, DP) - turbo z BEX ~ 1150 (zakup używki i regeneracja) - przednie hamulce ~ 800 (zaciski, jarzma, nowe tarcze i klocki) - klima ~ 1200 (nowy skraplacz, nowy osuszacz, nowa dysza rozprężna, używana sprężarka + regeneracja, olej, używany przewód aluminiowy, regeneracja przewodu gumowego, o-ringi z ASO, sprawdzenie szczelności i napełnienie czynnikiem) - wizyta u mechanika 1000 (poduszki silnika + wymiana, wymiana turbo, uszczelnienie silnika). O rzeczach typu oleje+filtry, nowa przepływka, nowy DV czy nowy N75 nie wspominam, bo to eksploatacja.
 9. Hmm...mam ojczyma mieszkającego od ponad 10-ciu lat w UK. Zrobiłem dzisiaj kilka fotek. Zawieszenia nie dokumentowałem, bo jest już wymienione. Nie mam też zdjęcia wahacza tzw. "banana", bo poszedł już na złom (był konkretnie zgięty, prawie złamany). Przy okazji, przeglądając kosztorys zauważyłem, że górna listwa drzwi kierowcy została zakwalifikowana do wymiany, a akurat o niej nikt nie wspominał (nawet ja). Ciekawe, że o porysowanych drzwiach rzeczoznawca nie wspomniał ani w kontekście naprawy, ani też w kontekście wad sprzed kolizji (bo prawdę powiedziawszy to uszkodzenie nie powstało przy rzeczonej kolizji).
 10. Czyli, jak rozumiem, mogę spisać z kolegą umowę na zakupione graty, oczywiście do 1000PLN, żeby nie było obowiązku podatkowego. A jaką umowę spisać na usługę np. spawania? Skonstruować po prostu jakąś tam umowę z podstawowymi danymi? (kto, komu, ile i za co?) Wybacz, kolego, moją oszczędność w słowach. W wolnej chwili podliczę wszystkie wydatki. A wtryski leżą sobie razem z drugim IC na półce, oczekując na wiosnę. I nie, nie oczekuję od Ciebie, żebyś się wszystkiego domyślał. Wszak nie jestem kobietą ;). Mogę zażądać od ubezpieczyciela, fotek wykonanych przez rzeczoznawcę?
 11. Na większość rzeczy mam paragony, ale jak można udokumentować np. zakup używanej sprężarki klimy, poza portalami typu allegro? (sprawa dogadana przez mail i wysyłka za pobraniem). Korespondencję odnajdę, ale nie mam żadnego potwierdzenia przelewu, czy innego dokumentu potwierdzającego to, że za część zapłaciłem. Trochę rzeczy robiłem we własnym zakresie np. spawanie wydechu. Mojego straconego czasu raczej nie udokumentuję. A jest sens wynajęcia własnego rzeczoznawcy do określenia realnej wartości samochodu sprzed szkody?
 12. No nie mam aż tylu bajerów, ale w minionym roku trochę w ten samochód zainwestowałem (zregenerowane turbo z BEX-a, nowe hamulce z B7, wydech z nierdzewki, remont klimy i jeszcze kilka pierdół). Poza tym, nawet pomijając te inwestycje, niech mi znajdą za te wyliczone przez nich (bez złodziejskich korekt) 11,2 tys. samochód w takiej wersji silnikowej i z takim wyposażeniem, jak mój, to z chęcią go kupię.
 13. Pieniądze mi już przelali jakiś czas temu, samochód zastępczy zabrali, wraku nie sprzedawałem za tę śmieszną kwotę. Teraz mam zamiar odwołać się od ich decyzji, bo wartość mojego auta jest "trochę" zaniżona. Udzielasz pomocy w takich kwestiach? (Niekoniecznie charytatywnie)
 14. Dostałem kosztorys. Te potrącenia za amortyzator i resztę są zgodne z prawem? Koszt rbg nie za niski, jak na Krk? Kosztorys_napraw_(KR786WE).pdf; filename=UTF-8''Kosztorys napraw (KR786WE).pdf
 15. Zawsze dostajesz ofertę, ale nie musisz sprzedawać.
×
×
 • Create New...