Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mutli-olej.


fitmann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, więc trochę się naczytałem ale nie wiem jeszcze wszystkiego.

Autko: A4 B6 3.0 AVK (Wer. USA) kod skrzyni wg, rozpiski barta to FSH - 01J 927 156 CF (6 lamel)

Wiec do rzeczy, zamierzam wymienić olej w moim multi, skrzynia niby chodzi ale jak to mutli zaczeła robić problemy już jakis czas temu, nie wiem dokładnie kiedy był i czy wgl. był zmieniany olej więc chce to zrobić.

Skrzynia szarpie najczęściej przy mocniejszym(ale bez przesady)ruszaniu np ze swiateł, i czasami jak z mniejszej prędkości dodaję więcej gazu, a ona musi powiedzmy zredukowac(wiem że to cvt ale tak to odczuwam) jest jakby uderzenie(nie wiem jak to nazwać), przy jeździe na "S" lub ręcznej zmiany biegów nie ma tego bo skrzynia pracuję na wyższych obrotach. Czasami też przy stałej prędkości np 70km\h po obrotomierzu widac i idzie to odzczuc jak obroty podnosza sie i opadaja o okolo 200obr.

Planuję zmienić olej plus zrobić adaptację, mialem podjechać do bart-s ale nie mam aktualnie czasu na dłużesze wyprawy niestety :/

Wiem że olej jaki jest potrzebny dow ymiany to G 052 180 A2.

Czytałem też że aby zmienić filtr w skrzyni trzeba ją rozebrać czyli raczej ciężko będzie z jego wymianą :( Ale będe chciał też przeczyścić filtr oleju zewnętrzny.

Nie posiadamy urządzenia do wymiany dynamicznej więc raczej wymieniłbym go statycznie i tu pytanie możną wlać preparat czyszczący do oleju (jesli tak to jaki), później przewajchować jakiś czas biegami na podnośniku tak aby wszędzie ten płyn się dostał i zlać olej, co prawda nie cały ale ile da rade i zalać świeżym czy macie inny sposób który będzie najefektywniejszy, staram się znaleźć u mnie w mieście kogoś kto ma możliwość zmiany oleju dynamicznie, ale jeśli mi się nie uda zostanę przy statycznej.

Napiszcie co sądzicie, wasze może doświadczenia lub sugestie.

Myślicie że to może pomóc skrzyni ?

Czy możę wymienić go 2 razy metodą statyczną i też będzie ok?

Edytowane przez fitmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...