Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczenie lakieru czarnego(LZ9W) na zime


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem laikiem w temacie detailingu, postanowiłem prosić o radę.

Jestem posiadaczem czarnego lakieru lz9w na audi a4 b5 i chciałbym go zabezpieczyć na zimę przed solą, brudem i innymi czynnikami korozyjnymi.

Pytanie jakich środków uzyć? Sęk w tym, że pewnie aby nałożyć wosk i inne rzeczy zabezpieczające lakier najpierw musi być zrobiona pełna korekta lakieru, w tym roku nie wystarczy na to funduszy dlatego proszę o ewentualne podpowiedzi jak się zając tym tematem, jakich środków użyć i czy takie zabezpieczenie ma w ogóle sens.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenie a korekta to dwie różne sprawy.

Jak to napisałeś "aby nałożyć wosk i inne rzeczy zabezpieczające lakier najpierw musi być" auto poprawnie umyte. Proponowałbym zgłębienie podstawowej techniki mycia samochodu, która przydadzą się na przyszłość - "na dwa wiadra". Pokusiłbym się jeszcze o dobrą dekontaminację a następnie przygotował powierzchnię pod wosk.

Pytanie czy chcesz to robić samemu? Jeśli masz czas, chęci i fundusze mogę polecić Ci kilka środków. Warto też rozważyć wizytę w lokalnym zakładzie detailingowym gdzie zrobią Ci to profesjonalnie, nie koniecznie rozbijając przy tym "bank"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenie a korekta to dwie różne sprawy.

Jak to napisałeś "aby nałożyć wosk i inne rzeczy zabezpieczające lakier najpierw musi być" auto poprawnie umyte. Proponowałbym zgłębienie podstawowej techniki mycia samochodu, która przydadzą się na przyszłość - "na dwa wiadra". Pokusiłbym się jeszcze o dobrą dekontaminację a następnie przygotował powierzchnię pod wosk.

Pytanie czy chcesz to robić samemu? Jeśli masz czas, chęci i fundusze mogę polecić Ci kilka środków. Warto też rozważyć wizytę w lokalnym zakładzie detailingowym gdzie zrobią Ci to profesjonalnie, nie koniecznie rozbijając przy tym "bank"

dzieki za pomoc podejrzewalem, że temat tak wyglada, samemu tego nie bede robił bo po prostu nie potrafie, nie mam narzedzi do tego potrzebnych, warunków i nie chciałbym ćwiczyc na własnym aucie, byłem w najblizszym zakladzie detaillingowym gdzie wycenili mi valeting na 900zł - podziekowałem, griffe oferował podobna korekte, chyba nawet bogatsza w o wiele mniejszej kasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila moment. Valeting to nie korekta, więc coś lekko pomieszałeś w swojej wypowiedzi :)

wycenili mi valeting na 900zł - podziekowałem, griffe oferował podobna korekte

Skoro w Twoim okręgu tą takie ceny, zapraszamy na Valeting do Lublina ;) Podzielimy się wiedzą, objaśnimy, pogadamy, robotę zrobimy (na 100% taniej niż za 900 pln) a po wszystkim można pozwiedzać piękne okolice

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila moment. Valeting to nie korekta, więc coś lekko pomieszałeś w swojej wypowiedzi :)

wycenili mi valeting na 900zł - podziekowałem, griffe oferował podobna korekte

Skoro w Twoim okręgu tą takie ceny, zapraszamy na Valeting do Lublina ;) Podzielimy się wiedzą, objaśnimy, pogadamy, robotę zrobimy (na 100% taniej niż za 900 pln) a po wszystkim można pozwiedzać piękne okolice

zapewne pomieszałem :-) rozważałem wizyte w Lubline, tylko o ile sie nie myle mam do was ok. 400km, korekta zapewne trwa z 2dni, do tego hotel i wychodzi podobna kasa niz we wrocławiu ale może po nowym roku znajda sie fundusze na taka wycieczke :)

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie u kazdego detailera pod pojeciem valeting kryja sie rozne kryteria, z tego co pamietam to firma z wro wypisywala mi co wchodzi u nich w sklad valetingu była tam polerka, dekontaminacja, deironizacja, dokladne mycie auta, dressingi na zew i wew, wosk i to wycenili na 900zł i tak uwazam ze to za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...