Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z porannym odpaleniem auta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Na początek napiszę, że znalazłem już kilka podobnych tematów, jednak dotyczyły one nieco innych objawów lub też silników z LPG

Co następuje:

Od kiedy poranki są chłodne i wilgotne mam problemy z odpaleniem swojego BEXa (PB bez gazu)

pierwszy raz - kręcę 3-5 sekund i auto nie odpala

drugi raz auto odpala ale zaraz obroty spadają mu do 400-600 i gaśnie

trzeci raz - podobnie jak drugi, albo jeśli utrzymuje obroty na poziomie 800-1000 to po wciśnięciu gazu dusi się, krztusi, obroty spadają do 400-600 i gaśnie

mój sposób żeby auto ruszuło - za trzecim czy czwartym odpaleniem zostawiam go chwilę, żeby pochodził, potem dodaję gazu - czasami obroty spadną i zgaśnie innym razem jak go mocniej przygazuję, dojdę do ok 3000 obrotów to wszystko jest ok

Problem dotyczy TYLKO porannego odpalenia - auto może stać później kilka godzin i nie ma tego problemu

Jeśli uruchamiam auto następnego dnia po nocy ale dopiero koło południa również nie ma tego problemu

Przy okazji paliła się kontrolka check engine - było kilka błędów, ale po drodze był wymieniany akumulator więc auto nałapało trochę błedów, po ich skasowaniu kontrolka się nie pali, ale problem pozostał

Błąd, który zwrócił moją uwagę to dotyczący złej pracy EGR, co myślicie?

Sądząc po objawach i po połączeniu z chłodem i wilgocią stawiałbym na pękniętą cewkę lub coś w tym stylu, ewentualnie można by się zainteresować przepustnicą

Miał ktoś podobny problem? Jakieś sugestie?

Z góry dzięki za pomoc

Opublikowano

Podłącz kabel sprawdź błędy wyczyść przepustnice a ostatni krok dolej benzyny z 10 litrów do baku powinno być ok :) podobnie miałem

Opublikowano
  • Autor

dzięki, stawiałem właśnie na to A co to za magia z tym dodatkiem paliwa? teraz mam ok pół baku, ale objawy były też przy pełnym

Opublikowano

Ciśnienie paliwa do kontroli.

Opublikowano
  • Autor

komp sprawdzony, żadnych błędów nie ma, czysto, problem niestety nie zniknął a się nasila, rano co raz częściej odpala, kłopot pojawia się już też w ciągu dnia Jakieś sugestie? pompa paliwa?


Temat do zamknięcia problem rozwiązany.

Głównym winowajcą był walnięty czujnik temperatury - komputer myślał, że silnik jest nagrzany i paliwo było podawane pod niewłaściwym ciśnieniem. Udało się dojść do tego, że na odpalaniu na zimnym, pompa nie zawsze zaskakiwała. Początkowo wymieniony był filtr paliwa jako głownym podejrzany. Nie wyeliminowało to problemu stąd sprawdzenie i wymiana czujnika

Teraz wszystko gra

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.