Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie/oczyszczeniu filtra kabinowego szyby strasznie parują


Daveer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj zastała mnie w aucie niespodzianka związana z wodą pod dywanikiem pasażera. Okazało się że cieknie przez filtr kabinowy bądź przez uszczelki. Szybko wszystko rozebralem, oczysciłem. Filtr nie był rozwalony więc go wyczyscilem (posiadam pistolet do prania tapicerki i nim wyszlo na zero). Uszczelkę przy budzie złożyłem na sylikonie, następnie obudowa i filtr (założyłem strzałką w dół). I wieczorem wracając do auta szyby strasznie były zaparowane i tak za każdym razem jak chwile postoi.

W czym problem? Przed tym moim zabiegiem rozbierania tam nie było AŻ takiego problemu a teraz to tragedia. Ktoś podpowie?

Jeśli wybrałem zły dział proszę o przeniesienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne woda musi odparować z tapicerki itd.

Przy okazji trzeba było od razu zasilikonowac obudowe po 2 stronie tj pod kompem i linke od maski takze.

Sprawdź jak drożność odpływów z podszybia.

Ogólnie pojeżdzij ze 2 tyg i powinno być ok.

Umyj dobrze szybę to też trochę zniweluje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej musi wszystko odparować inaczej będzie tak cały czas ... na przyszłość dla potomnych nie czyścimy filtra tylko wymieniamy nie kosztuje krocie więc dziwie sie że był czyszczony ... boże widzisz i nie grzmisz .... oszusz auto i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta puki jest trochę słońca wywal dywaniki,otwórz drzwiery szeroko i zostaw na parę h a jak nie ma słońca to chodź trochę uchylaj szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie po stronie linki od maski już uszczelione wcześniej bo też tam mi woda się dostawała... a tą obudowę to całą zasylikonować tzn przy łaczeniu z nadmuchem tam... bo jak się ją ściąga to są dwie uszczelki jedna przy budzie a jedna przy tym plastiku to jeszcze na łączeniu przelecieć sylikonem?


a te kanaliki odprowadzające wode to gdzie się znajdują? gdzie ich szukać w podszybiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj bo był wątek chyba w warsztacie ogólnie w miejsce uszczelki i na połączeniu z plastykiem od zew też daj silikonu tylko patrz co dajesz bo silikon lubi przeżreć lakier.

Ja dawałem klej do dachówek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że niektóre obudowy filtrów mają takie kanaliki by odprowadzić zapewne wodę... mój tego nie ma ale ma jakby pozostałość spinek więc to będzie przyczyna ciągle mokrego filtra kabinowego :(

a po kolejnej inspekcji mam mokry cały dywanik od pasażera... nawet doszło aż pod fotel :( jutro wezme odkurzacz piorący i wciągne wodę z dywanika żeby szybciej wysechł

nie ma ktoś dojścia do samego tego kanalika nad filtr czy musze caałą obudowę kupić?


ja mam tam coś takiego: http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/56/55/90/16/5655901683

a te spinki po bokach to są do czego? do tego kanalika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj może ktoś sprzeda oddzielnie ale wątpie.

Ja sam dorabiałem te mocowania w tej rynience bo było połamane.

Tak te 2 spinki są na mocowanie rynienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8D1819979B - nr tej rynienki z etki

zapytam jutro w ASO a jak bedzie cena dosyć ciekawa to pozostanie czaić na jakieś b5 na złomie :) tymczasem dumam jak to zrobić prowizorycznie boo teraz ciągłe deszcze a co chwile moknie mi filtr


_______________________

więc filtr ma być strzałką w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka oznacza kierunek zasysanego powietrza tj z zew do wew czyli w dół :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu ktoś napisał :) tak myślałem ale no różnie może być :)

na szczęście dzis nie padało... auto przez noc było w ocieplanym garażu, jutro jak wyjdzie słonko to wyotwieram drzwi i niech sobie schnie bo jest dalej mokro mimo iż wciągałem wodę odkurzaczem piorącym :) latam bez tylnych wycieraczek także mam nadzieje że zlikwiduje wilgoć

co zrobić jak słychać dmuchawe ? tzn wiadome że dmucha z nawiewów ale u mnie słychać jeszcze wiatrak ten od dmuchawy ... jest jakas rada na niego by go uciszyć? bo napewno aż tak nie powinien być słyszalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas hałasowi nie równy mi tez wydaje sie ze głosno chodzi ale jak jade innym autem to jest podobnie,najlepiej karnij sie innym oooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...