Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BNS] Problem z NAVI RNS-E Audi S4 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szanownych forumowiczów. Mam poważny problem.

Mam Audi S4 rocznik 2006 z USA i radio Symphony, ktore dzisiaj zastąpiłem oryginalną RNS-E. Zakupiłem w sklepie w Bydgoszczy i zanim mi wysłali prosili o VIN number auta w celu skalibrowania sprzętu. W zestawie były kostki - przejściówki żeby podłączyć navi i przejściówka na antene od radia. Wszystko elegancko podłączył mi bardzo dobry elektronik, podłączył antene GPS którą mam od nowości - płetwa na dachu :)

Wszystko działa oprócz mapy... dostałem razem z navi mape 2008 DVD 2 gdzie jest chyba środkowa Europa w tym Polska. Po załadowaniu mapy naciskam "MAP" czyli śledzenie pozycji i gdy jade po mojej mieścinie mapa się rusza... uliczki się zmieniają... no wszysko elegancko ale te uliczki to inna miejscowośc a mianowicie BYDGOSZCZ. no naprawde nie kumam... jade, śledzenie działa ale tak jakbym jechal po Bydgoszczy. Navi przyslali z Bydgoszczy... dziwny zbieg okolicznosci ? Nie wiem czy to cos z anteną GPS, z navi czy z mapą ? mam nadzieje ze z mapą... pomóżcie.

Opublikowano

Wygląda na brak sygnału gps - miałem dokładnie to samo po założeniu navi u siebie, gdyż antena była w złym miejscu.

Najlepiej wejśc w tryb serwisowy i sprawdzic czy w ogole jakieś satelity są widziane.

Sposób wejścia TUTAJ

Opublikowano
  • Autor

Kolego, proszę powiedz co robic... ten temat jest tak rozbudowany ale nic z tego nie rozumiem... naprawde jestem zielony w tych sprawach... faktycznie w menu serwisowym 0 satelit. nie wiem co robić... wiem ze antene znajomy dobrze podłączył... przynajmniej tak twierdzi. razem z navi dostałem antene taką na magnes gps, no ale skoro mam dachową - płetwę oryginalną.... to tej magnesowej nie bralismy pod uwage....

Opublikowano

Podłącz tą na magnes na chwilę i sprawdz czy widzi satelity. Jeśli tak, to odpowiedź jest prosta - coś jest nie tak z tą na dachu.

Z drugiej strony skoro miałeś tylko radio symphony, bez żadnej navi, to skąd u Ciebie antena gps ?

Opublikowano
  • Autor

No a ta na dachu płetwa to nie jest antena gps ? może to być atrapa ? no i elektronik powiedzial ze podlaczyl kabel od gpsa do navi... a skoro byl kabel... to chyba i antena gps? no sam juz nie wiem.... badz co badz... jutro sprobuje podlaczyc ta antene inną.... ale zachodze w glowe czemu gdy jade na mapie normalnie sie poruszam... ale po bydgoszczy :)

Opublikowano

W przypadku braku sygnału gps navi bierze sygnał z kół samochodu, dlatego jest w stanie aktualizowac ruch pojazdu na mapie.

Co do anteny to nie jestem ekspertem, trzeba poczekac na post kogoś lepiej zorientowanego w temacie. U mnie w aucie była antena, która ma dwie wtyczki (o ile się nie mylę nazywa się to diversity). Może w przypadku Twojej anteny sytuacja jest ta sama i monter podpiął jedną z wtyczek anteny radiowej jako antenę gps.

Opublikowano
  • Autor

Sprobuje sie tego dowiedziec czy faktycznie monter mogl popelnic blad w podlaczeniu.... badz co badz gdyby ktos mial jakis pomysl... bardzo prosze kontakt.

Opublikowano

No a ta na dachu płetwa to nie jest antena gps ?

To że płetwa to nie jest powiedziane że gps, może to być antena od gsm, z tego co zauważyłem to antena gps + gsm jest wyższa od anteny tylko gsm (mówie o tych dachowych)

Opublikowano

Witam szanownych forumowiczów. Mam poważny problem.

Mam Audi S4 rocznik 2006 z USA i radio Symphony, ktore dzisiaj zastąpiłem oryginalną RNS-E. Zakupiłem w sklepie w Bydgoszczy i zanim mi wysłali prosili o VIN number auta w celu skalibrowania sprzętu. W zestawie były kostki - przejściówki żeby podłączyć navi i przejściówka na antene od radia. Wszystko elegancko podłączył mi bardzo dobry elektronik, podłączył antene GPS którą mam od nowości - płetwa na dachu :)

Wszystko działa oprócz mapy... dostałem razem z navi mape 2008 DVD 2 gdzie jest chyba środkowa Europa w tym Polska. Po załadowaniu mapy naciskam "MAP" czyli śledzenie pozycji i gdy jade po mojej mieścinie mapa się rusza... uliczki się zmieniają... no wszysko elegancko ale te uliczki to inna miejscowośc a mianowicie BYDGOSZCZ. no naprawde nie kumam... jade, śledzenie działa ale tak jakbym jechal po Bydgoszczy. Navi przyslali z Bydgoszczy... dziwny zbieg okolicznosci ? Nie wiem czy to cos z anteną GPS, z navi czy z mapą ? mam nadzieje ze z mapą... pomóżcie.

sprawdź po prostu wtyk antenowy - pewnie go urwałeś przy demontażu - jest tam cienki wodzik który łatwo uszkodzić lub źle wpasować w gniazdo połączeniowe anteny na RNS-E.

Miłem to samo po montażu RNS-E - po wymienie uszkodzonej wtyczki działa. Podjedz do znajomego elektronika i Ci to w 10 minut poprawi

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj odebralem autko od eletryka. podłączył mi antene gps tą magnesową. tak jak pisaliscie - płasko na desce rozdzielczej przy szybie czyli noo najlepsze miejsce. Niestety jadąc mapa głupieje... gdy jade prostą droga... jest w miare dobrze, ale gdy skręce od razu glupieje... gubi co chwile orientacje.... chyba słąby sygnal gps ? w opcjach widzi 6 satelit... w porywach 8. gdy włącze nawigowanie to w ogole straszny chaos. pomóżcie, co się moglo stać ???? przeciez antena jest w dobrym miejscu.

Opublikowano

Może jeszcze złe kodowanie , poszukaj jakiegoś magika z Vagiem.

Opublikowano

Dzisiaj odebralem autko od eletryka. podłączył mi antene gps tą magnesową. tak jak pisaliscie - płasko na desce rozdzielczej przy szybie czyli noo najlepsze miejsce. Niestety jadąc mapa głupieje... gdy jade prostą droga... jest w miare dobrze, ale gdy skręce od razu glupieje... gubi co chwile orientacje.... chyba słąby sygnal gps ? w opcjach widzi 6 satelit... w porywach 8. gdy włącze nawigowanie to w ogole straszny chaos. pomóżcie, co się moglo stać ???? przeciez antena jest w dobrym miejscu.

może podpiął w nieodpowiednie miejsce..do anteny od radia lub komórki..

Opublikowano

może podpiął w nieodpowiednie miejsce..do anteny od radia lub komórki..

Widzi 6-8 satelit. Powinna śmigać aż miło

Stawiam na złe kodowanie. W mojej ma zakodowana na A4 i troszke sie spóźnia. Jak była na A6 działała idealnie. Może wielkość kół zmienić w kodowaniu

Opublikowano

a Gali nie masz odciętej, masz może tttv i chodzi tyelevizja w czasie jazdy???

Opublikowano
  • Autor

Wiecie co, na tym kolorowym wyswietlaczu miedzy zegarami nie dzialają strzałki gdy nawiguje, podobno trzeba wlasnie VAG podpiac i ustawic - odblokować? kanal 68 ? cos takiego slyszalem.... moze faktycznie pojade do serwisu Audi w poniedzialek... bo u mnie w miejscowosci nie znam nikogo kto by mial VAG. Podpowiecie co dokladnie powiedziec jeleniom w serwisie zeby zrozumieli ?

Opublikowano

może masz ustawioną nawigacje na inny kraj..ale to tez powinno normalnie chodzić..

do zegarów musisz podpiąć cany..i po podłączeniu ich powinno już się pokazywać na fisie bez dodatkowych ustawień..

Opublikowano
  • Autor

Ja pojade do serwisu... bo nawet nie wiem co to cany :) serio zielony jestem w tych sprawach. tylko powiedzcie co mam ziomkom w serwisie Audi dokladnie powiedziec.

Opublikowano

ja mam ten sam probrem w a4 2007 b7 i nie mam pojecia jak ustawic gps w rns-e. Miałem oryginalnie zamontowana nawigacje rns-e. prawdopodobnie było w aucie zamontowane wczesniej sledzenie pojazdu przez gps poniewaz w dachu mam antene gps ktora była rozłaczona. Po podłaczeniu nawigacja pokazywała 3- 6 satelit. Skalibrowałem ją recznie w menu rns-e, ale po zmianie ulic, paru zakretach zaczeła sie gubic a teraz w ogole nie widzi satelit. wtykow raczej nie mozna pomylic bo do gps sa niebieskie i sa tak skonstruowane ze nie mozna ich podłaczyc z innymi np z radiem lub telefonem. Mam tez problem z vagiem na canach nie łaczy sie z nawi, a zwykly po k-line wywołuje sprzezenia w glosnikach i za chwile wyskakuje błąd. Jakiego vaga mam uzyc do kalibracji?

Opublikowano

Ja pojade do serwisu... bo nawet nie wiem co to cany :) serio zielony jestem w tych sprawach. tylko powiedzcie co mam ziomkom w serwisie Audi dokladnie powiedziec.

Powiedz , że nie działa to , to to i chcesz mieć to rzecz oczywista zrobione. Oni są fachowcami, umieją sprzedać , muszą umieć też naprawić, w końcu to ich produkt, niech szukają.

Opublikowano
  • Autor

W serwisie jeden magik powiedzial mi ze to nie wina kalibracji. podobno moj monter nie podlaczyl mi do kostki sygnału ABS i sygnału z tylnego światła STOP ???? i bez tego navi glupieje wlasnie w ten sposob co w moim przypadku.... i co ja teraz mam monterowi powiedziec ? to chyba skomplikowana sprawa ? Pomóżcie...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.