Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat BFB


gaber1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam silnik 1,8T BFB Mechanik wymieniał kompl.rozrząd . Zalał nowy płyn-odpowietrzał .

Gdy po odebraniu auta wracałem do domu ustawiłem temp na HI grzało dobrze przez ok 5 min,potem leciało średnio ciepłe powietrze, co może byc przyczyną?. Dzwoniłem do mechanika mówił że to może być walnięty termostat. Dziś byłem u niego i mi mówi że mam jakiś termostat elektromagnetyczny

Czy ktoś słyszał o czymś takim. ktoś może polecić sprzedawcę. Jutro dzwonię do ASO co oni mi powiedzą.

Dzięki za wszystkie sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8t jest termostat z grzałką sterowany z ECU, ale raczej wątpie by wina leżała w termostacie.

Dobrym sposobem byłoby podłączyć VAGa do auta i obserwować temperaturę, jeśli faktycznie będzie cały czas oscylować grubo poniżej 95oC to potwierdzi diagnozę mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest OK 90 stopni

Czy ktoś z forum zastosował ten termostat BEHR TERMOSTAT ORYG AUDI A4 B6 B7 A6 C5 1.8T 2.0 ! (4937819413) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

i może poświadczyć że jest odpowiedni.

Edytowane przez gaber1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz nowy termostat, to weź auto i przytrzymaj chwile na wyższych obrotach.Zobacz wtedy czy będzie leciało cieplejsze powietrze z nawiewów. Taki objaw jak u ciebie niekoniecznie może świadczyć o uszkodzeniu termostatu a raczej o słabo odpowietrzonym układzie. Zobacz również czy nie masz wycieków płynu chłodniczego z okolicy termostatu lub z tyłu silnika na króćcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz nowy termostat, to weź auto i przytrzymaj chwile na wyższych obrotach.Zobacz wtedy czy będzie leciało cieplejsze powietrze z nawiewów. Taki objaw jak u ciebie niekoniecznie może świadczyć o uszkodzeniu termostatu a raczej o słabo odpowietrzonym układzie. Zobacz również czy nie masz wycieków płynu chłodniczego z okolicy termostatu lub z tyłu silnika na króćcu.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Na pewno jutro sprawdzę podpowiedz kolegi rs dziadek

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...