Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przy uruchomieniu silnika wentylatory chlodnicy zalaczaja sie i caly czas pracuja


toma2105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie .
Mam problem od paru dni w mojej audi a4 b6 2.0 . Otoż jakis czas temu podczas jazdy zauwazylem ze temperatura silnika spadla z 90 stopni do 50-60 stopni i nie rosnie ,nawet podczas postoju podniesie sie o 10-20 stopni po czym w czasie jazdy spada do 50-60 stopni. Na 2 dzien zauwazylem ze wentylatory caly czas pracuja i od chlodzenia i od klimatyzacji, nawet przy zimnym silniku. Termostat zostal wymieniony jakis czas temu przy wymianie rozrzadu . Dodam ze w czasie jazdy jest cieplo w aucie choc nie ma maxa . Moim zdaniem dlatego pewnie nie jest max bo wentylatory pracuja caly czas i studza silnik . Przeczytalem troche postow na forum i nie znalazlem podobnego tematu. Wynalazlem tylko ze to moze byc czujnik temperatury cieczy. Jakies pomysły moze macie ? od czego zaczynac ? dodam tez ze komputer nie pokazuje zadnego błedu. Boje sie ze wentylatory mi padna jak beda caly czas pracowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% czujnik temperatury ten za głowicą koloru zielonego na 4 piny.

Błąd nie koniecznie wyskoczy.

Najlepiej kupić w aso bo zamienniki wytrzymują kilka miesięcy a jak kupisz w aso to spokój na lata

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem własnie w garazu znalazłem ten czujnik .Odepiołem kostke i wlaczyłem silnik myslałem że wentylatory sie wyłacza ale dostały szału i zaczeły chodzic jeszcze mocniej niz przed wyciagnieciem wtyczki. Jutro zamowie nowy czujnik i wymienie, troszke tam ciasno jest. Zobaczymy czy to pomoze (wymiana czujnika tego za głowica).Dzieki za podpowiedz z tym czujnikiem za głowica.

Edytowane przez toma2105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mam służbę wiec nie mam dziś tego zrobić zamówiłem jakiś czujnik ok 40 zł to żaden pieniądz. Oby pomogło. Jutro rano dam znać . Jak nie to to będziemy dalej szukać przyczyny.

Niestety wymiana czujnika nic nie dała wentylatory nadal cały czas chodza

Dodam że właśnie wróciłem z warsztatu . Podlaczylismy auto pod komputer pokazało błąd czujnika nadal . Czy to może być termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd jakiego czujnika? bo to ważne.

A po drugie to odłączałeś wtyczkę od zielonego czujnika po czym uruchomiłeś silnik, komputer na 100% wyświetlił błąd o braku czujnika, wyczyść pamieć błędów i zobacz czy coś ponownie powróci, jak powróci to napisz nam te błędy bo my nie żadni tam wróżbici żebyśmy wróżyli jakie błędy masz :) :)

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledy zostały skasowane po wymianie czujnika . Przy następnym pomiarze pokazało ze błąd czujnika temperatury cieczy.ale ten czujnik odpowiada za klimatronik .Wentylatory po wymianie czujnika nadal pracują tylko na mniejszych obrotach 10 % .sprawdziłem tez temperature silnika na komputerze wynosi 50-53 czyli wskaźnik dobrze pokazuje na desce gdy przygazuje to spada do 43 stopni . Dodam że termostat tez wymieniany był jakieś 3 miesiące temu.ale w aucie ciepło czyli termostat puszcza .może nie tak ciepło jak przy 90 stopniach ale dmucha ciepłym.

Edytowane przez toma2105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj kod błedu.

to ze wskaźnik pokazuje taka samą temperaturę jak czujnik to oczywiste ale skąd pewność ze czujnik odczytuje poprawną temperaturę?

Jaki zakładałeś termostat? Oryginalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis juz nie uda mi się sprawdzić tego. Nie mam komputera do kolegi jeździłem. Termostat bethera

Problem rozwiązany wszystkiemu był winien termostat . Wymieniony i wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...