Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jazda autem na tablicach DE z przeglądem i OC z PL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Zakładamy sytuacje.

Auto kupione w DE, sprowadzone, tablice wiadomo, auto jak wymeldowane w DE to nie ma ori tablic, wiec robi się tak zwane podróbki, bez kółeczek.

Nastepnie robiony przegląd w PL oraz wykupione OC na te tablice.

Oczywiscie, sporo osob tak jezdzi twardo twierdzac ze to rozwiazanie jest OK i nawet podczas kolizji OC wyplaci odszodowanie (sprawca/poszkodowany - bez roznicy).

Moim zdaniem wyglada to na bubel straszczny,

po raz podrobienie tablic

dwa, auto wymeldowane, nigdzie nie figuruje

trzy, nie zaplacona akcyza

cztery, brak dowodu rejestracyjnego/pozwolenia czasowego

piec, zakladajac, ze my jestesmy sprawca szkody na takim zestawie (DE tablice, OC PL), ja jako ubezpieczyciel nie wyplacilbym odszkodowania albo wyplacilbym i wysokosc odszkodowania sciagalbym windykacyjnie od posiadacza takiego zestawu.

Handlarze w moim miescie jezdza tak swoimi prywatnymi autami twierdzac ze jest to OK, ze nie ma na to haka, a nawet zaslyszalem, ze mieli kolizje i oc sprawcy normalnie im wyplacilo odszkodowane, chociaz auto w swietle polskiego prawa (jesli dobrze rozumiem) nie jest dopuszczone do ruchu mimo posiadania OC i przegladu.

dodatkowo film z yt na ten temat:

Nawet jesli mialbym ORI niemieckie tablice jakims cudem, i zrobil przeglad i oc na te tablice moim zdaniem nie jest to legalne. Unikniecie placenia recyklingu, akcyzy itp. jawne kombinatorstwo, mam racje?

Opublikowano

Jak koleś wjedzie Ci w płot to z oc sprawcy też pójdzie, chociaż płot przeglądu nie miał i jeździć nie może :P

Opublikowano

Gorzej będzie jak sprawcą będzie osoba jadąca własnie takim samochodem.

Opublikowano

Jedziesz pod strachem i tylko czekasz na zatrzymanie i że to wpłynie,moim zdaniem nie najlepsza perspektywa :-D

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jeśli kupisz samochód od Niemca i zostawi oryginalne tablice,to nawet jeśli samochód będzie wymeldowany,ważne jest jego oc,ale tylko jeśli ma aktualny przegląd i tylko 3 dni. Po tym czasie trzeba tablice zdać w naszym urzędzie.

Inaczej ma się sprawa tablic czasowych,bo masz dowód rejestracyjny na swoje imię i nazwisko.Gdy stracą ważność, jeśli zrobisz polski przegląd i wykupisz tablice,to masz miesiąc na poruszanie się po terenie RP.

Opublikowano

Gorzej będzie jak sprawcą będzie osoba jadąca własnie takim samochodem.

Wtedy UFG wypłaca Ci kasę, a oni sami ściągają to od tego typa :cool:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.