Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypalanie DPF


mgajder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem od 2 tyg posiadaczem Audi A4 B8 2012r polift, 143KM multitronic, dzis podczas jazdy zauwazylem, ze obroty jak i spalanie wzrosło- z doswiadczenia domysliłem sie, ze wypala sie DPF, niestety zadna kontrolka ( chociazby spiralka) nie sygnalizuje tego faktu, do tego skrzynia podczas jazdy w normalnym trybie D pokazuje tylko i wylacznie na wyswietlaczu "D", a byl wybrany tryb D, a wyswietlaly sie wirtualne biegi, a na poczatku literka "S", czyli tak jakby sie sam przelaczyl w tryb sport, tylko jesli sam wybiore tryb sport, to wyswietla biegi wirtualne wyswietlajac biegi wirtualne z literka M.

Po spalaniu chwilowym zauwazylem mniej wiecej kiedy wypalanie sie zakonczyło, lecz niestety tryb "S" nadal byl aktywny (do momentu wylaczenia silnika), obroty rowniez byly zwiekszone (nie az takie jak na poczatku, ale jednak)- pytanie czy ktos ma podobne doswiadzczenia?

Jest jakas mozliwosc zakodowania aby była sygnalizacja wypalania DPF np poprzez miganie spiralki?

Jeszcze jedno pytanie, nie do konca ten dział, ale nie ma sensu nowego oddzielnego tematu zakladac ,a wiec przez VCDS dezaktywowalem system start/stop, lecz niestety jest tak, ze czasem działa, czasem nie- od czego to moze zalezec? Miedzy innymi podczas wypalania DPF, jak i aktywnego trybu sport, dojezdzajac do skrzyzowania auto... zgasło! Jaki jest sens robienia oprogramowania, gdy DPF sie wypala, a samochod sam sie wylacza.

Ma ktos jakies wieksze doswiadczenia w B8 multitronic i wypalaniem DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas mozliwosc zakodowania aby była sygnalizacja wypalania DPF np poprzez miganie spiralki?

Takich opcji nie ma :hi:

Troszke trzeba poszukac i poczytać kiedy i wjak działa wypalanie DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Troszke trzeba poszukac i poczytać kiedy i wjak działa wypalanie DPF

Szkoda, ze niestety nie ma mozliwosci zaprogramowania danej funkcji, ale oczywiscie wiem jakie warunki musza byc spelnione, aby wypalanie sie rozpoczeło oraz jak wyglada zachowanie silnika.

Bardziej chodziło mi o jakies sygnalizowanie wypalania oraz o te dziwne zachowanie skrzyni biegow.

Co do samej sygnalizacji, to miałem wczesniej Opla Vectra C 1.9CDTI i na forum pewnien uzytkownik postanowil sam stworzyc moduł pod OBDII ktory min sygnalizuje poprzez miganie spiralki wypalanie filtra DPF.

Ktos slyszał moze o odpowiedniku takiego modułu do Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...