Jump to content

mgajder

Pasjonat
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About mgajder

Informacje

 • First name
  Martin
 • Location
  Obersulm/Kochanowice

Car

 • Car model
  A4 B8
 • Car body
  Kombi
 • Year of production
  2012
 • Engine
  2.0 TDI
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Multitronic
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mgajder

  Koszty serwisu.

  A jakie to są konieczne, by nie utracić gwarancji? Czy np wymianę oleju mogę sobie zrobić w zwykłym warsztacie, oby tylko pieczątka była w książce serwisowej?
 2. Zgadza się kolego, kabelek mam zawsze ze sobą, tylko różnica jest taka, że mieszkam w Niemczech i czasem właśnie do Polski jeżdżę i wolę uniknąć tych kosztów, gdyby mi się coś właśnie tutaj stało, dlatego myślałem żeby go profilaktycznie wyczyścić, ale opinie różne wyczytałem:(
 3. Dzięki kolego na opinie. Obawiam się tylko niestety faktu, że jeśli w Niemczech auto wejdzie mi w tryb awaryjny to czy wtedy dam radę jeszcze dojechać do Polski, żeby wtedy go wyczyścić. Dlatego chętnie usłyszę opinie na temat przebiegu i zapełnienia filtra popiołem innych posiadaczy A4:) Ewentualnie czy ktoś już jest po czyszczeniu filtra i może polecić jakiś warsztat, bo w Internecie sporo tego jest, ale opinie są w większości podzielone.
 4. Obecnie posiadam zapełnienie popiołem na poziomie 60g przy przebiegu 177.000km i zastanawiam czy dać DPF do płukania, aby mieć znowu jakieś 2 lata spokoju. Wypalanie odbywa się co ok 200-250km. Co myślicie Panowie na ten temat?W listopadzie będę akurat w Polsce i ewentualnie mógłbym go dać wypłukać. Jak u Was wygląda zapełnienie filtra popiołem i kiedy zaczęły się ewentualne problemy? Oczywiście zakładając, że silnik jest sprawny. Silnik 2.0 tdi 143km.
 5. mgajder

  Afera spalinowa

  100€, ale w Polsce powinien to Ci zrobić każdy dobry tuner. Najlepiej jedź do kogoś sprawdzonego na odczyt mapy (i weź sobie ją na USB dla bezpieczeństwa) później do ASO na aktualizację i wtedy do tunera na wgranie starego. Jeśli nie ma nadal obowiązku to bym na Twoim miejscu dobrowolnie tego nie robił. Ja czekałem 2.5 roku, dostałem 4 listy od audi i zrobiłem dopiero wtedy jak mi podali datę kiedy auto zostanie wyrejestrowane jeśli nie zrobię aktualizacji. Poza tym w moim otoczeniu są osoby które zrobiły aktualizację, narzekają na pracę silnika, spalanie a w paru przypadkach EGR padł po paru tygodniach od aktualizacji, czyżby przypadek...
 6. mgajder

  Afera spalinowa

  Dokładnie w Niemczech tak jest. Ja musiałem tą akcję zrobić, 2 godziny jeździłem na tym oprogramowaniu i odczułem różnicę, a później oprogramowanie wróciło do wcześniejszego stanu, oczywiście nie w ASO;)
 7. mgajder

  MMI karta SD

  Dzięki kolego za szybką odpowiedź. Sprawdziłem w instrukcji MMI i radio obsługuje karty do 32 GB.
 8. mgajder

  MMI karta SD

  Znalazłeś kolego przyczynę?
 9. Podłącze się do tematu. Posiadam MMI 3G+, używałem karty 8GB do słuchania muzyki, nagle radio nie widzi karty, która zawsze widziało i co dziwne dana karta nie była wyciągana tylko nagle pokazuje, że czyta kartę i tak bez końca. W 2 slocie ta sama sytuacja, na komputerze karta normalnie działa, a o dziwo, w radiu można z danej karty skopiować utwory na dysk twardy radia i są wszystkie utwory widoczne. Po tym jeśli przejdę znowu na media i SD, to ta sama sytuacja- czytanie karty. Reset radia zrobiony i dalej nic. Ma ktoś jakiś pomysł co może być?niestety nie mam 2 karty SD żeby sprawdzić czy inna działa:(
 10. Szukam kogoś w okolicy Częstochowa/Lubliniec/ Tarnowskie Góry/Gliwice kto by się podjął wyczyszczenia EGR w A4 B8 po lifcie (egr jest wraz z chłodniczka spalin). Nie musi to być warsztat, byle ktoś był kumaty i ogarniał temat.
 11. A ja jestem zdecydowanie innego zdania. Mi wgrali typowego gotowca, przesadzili z momentem i po 3 miesiącach poszło turbo jak i dwumasa. Pewnie zaraz ktoś powie, że kierowca winny, bo zaraz tylko po gazie dawał, a tu akurat jest zdecydowanie inaczej. Chip zrobiłem tylko i wyłącznie, żeby pozbyć się turbo-dziury. To było ponad 3 lata temu, ale nie w Audi, a w Opel Vectra. Także, ja mam niestety przykre doświadczenia z tą firmą.
 12. Wierzyć w bajki tym co sprowadzają auta, to tak samo jakby wierzyć politykom.
 13. mgajder

  VAG

  https://a4-klub.pl/topic/200983-vcds-vag-com-kodowania-a4-b8/
 14. W którym bloku można sprawdzić poziom zapełnienia w procentach?
×
×
 • Create New...