Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawiew na przednią szybę - brak


MrFork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu wracając z uczelni, zaparowała mi przednia szyba, po włączeniu nadmuchu na szybę w panelu klimatronika, szyba była dalej zaparowana a z otworów pod szybą nie leciało żadne powietrze. Dzisiaj postanowiłem rozebrać panel środkowy żeby dobrać się jakoś do silniczka który steruje otwieraniem klap. Głęboko, znalazłem 3 silniczki, jeden pomarańczowy, który działa bez żadnego problemu przy ustawianiu nawiewów, drugi niebieski za panelem klimy i radiem, który przy różnych ustawieniach klimatronika ani drgnie oraz trzeci biały który podobnie jak niebieski nie działa. Teraz moje pytanie, który silniczek za co odpowiada i jak mógłbym je wyciągnąć w razie gdybym chciałbym je wymienić, dostęp do nich wydaje się być bardzo cieżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niebieski silniczek odpowiadający za nawiew na szybę ..


Sciągasz schowek 5 śrub i masz silniczki jak na dłoni :)


Może coś się przyblokowało jak sciągniesz schowek to kolego sciągnij ramię silniczka i wtedy daj dawiew na szybę jak zero reakcji to umarł w butach a jak poleci to miałeś ramię zablokowane częsty przypadek ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie zabieram się za wyjmowanie niebieskiego silniczka, ściągnąłem ramie, silnik sie nie odzywa. A za co odpowiada ten biały, nawiew na nogi?

Edytowane przez MrFork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na nogi jakoś tak niemrawo się porusza, skokami, tak jak gdyby chciał a nie mógł, czyli coś z nim jest nie tak. Dodam, że nawiew na nogi nie działa.

Edytowane przez MrFork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij silniczek i samą rączka ruszaj jak będzie działać nawiew to silniczek. do wymiany ... ewentualnie przeczysc go dobrze i nasmaruj. .. może się zablokował. .. jakieś błędy coś

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ten niebieski silniczek, rozebrałem i złożyłem. Podłączyłem go na krótko, do zasilacza komputerowego i działa... Jutro jak będę miał chwile wolnego czasu będę musiał sprawdzić go w aucie. No i jeszcze czeka mnie zabawa z tym białym silniczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biały tak samo zrób tylko licz się z tym ze problem może powrócić aczkolwiek mogły się przywiesic tak jak wcześniej pisałem montuj do auta ma chodzić jak złoto

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem z nawiewem dmucha mi tylko na przednia szybe nie przelacza mi sie jak naciskam inna funkcje pomocy

Poczytaj sobie temat od początku możesz mieć to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...