Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc przy błędach


Bredzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tym miesiącu stałem się posiadaczem Audi A4 B5 rocznik 2000, silnik ARG 5v. Jest to moje pierwsze auto i jestem zielony w tych sprawach. Przy wizycie u mechanika, sprawdziliśmy błędy w komputerze. Występuje ich kilka.

17746 Odwód czujnika położenia wałka rozrządu, Bank 1 ( rozwarcie/zwarcia do plusa)

Problem z czujnikiem położenia, czy raczej przesunięty rozrząd bo był wymieniany jakiś czas temu, do tego dochodzi głośna praca silnika, góra stuka jak w dieslu.

17978 Moduł sterujący silnika (zablokowany)

Wyczytałem, że może być coś z immo. Generalnie raz dziennie potrafi mi nie odpalić za pierwszym razem.

16500 Czujnik temp. czynnika chłodzącego silnik - sygnał poza zakresem

Wyczytałem, że problem może być z samym czujnikiem i najlepiej sprawdzić w vagu grupy 3 i 7. Czy to coś da czy sprawdzić od razu napięcie?

18010 Zasilanie - złącze nr 30 (napięcie niskie )

Nie wiem czy dobrze myślę, ale alternator daje mi napięcie ok. 13,5V czy to nie trochę za mało?

Prosiłbym o pomoc bo jestem zmuszony do jazdy nim w trasy i boje się, że coś się po drodze rozpadnie.

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędy powróciły po skasowaniu.Napięcie powinno być powyżej 14 V natomiast trzeba zdjąć pokrywę zaworów bo stukot może oznaczać łancuch i możesz sobie na robić problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędy powróciły po skasowaniu.Napięcie powinno być powyżej 14 V natomiast trzeba zdjąć pokrywę zaworów bo stukot może oznaczać łancuch i możesz sobie na robić problemów

Witam,

ostatnio nie miałem dostępu do komputera, jak już podpiąłem kopmuter VAGa wyskoczyły mi dwa błędy:

16500.P0116 Czujnik temperatury płynu chłodzącego - usterka zakresu działania - G62

17746.P1338 Czujnik położenia wałka rozrządu, rząd cylindrów 1 - przerwany obwód prądowy / zwarcie z potencjałem plus akumulatora - G40

Dodatkowo z faktur wynika ze dwa miesiące temu był wymieniany napinacz łańcucha a sam łancuch nowy został oddany do sklepu, wiec siedzi nadal stary.

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...