Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN] Odwadnianie filtra paliwa .


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy po spuszczeniu przez ten korek od spodu paliwa trzeba odpowietrzać potem filtr czy wystarczy odpalić silnik i się sam odpowietrzy . Filtr mam taki wkręcany (coś w stylu http://www.audi80.pl/files/filtr_511.jpg).

Zastanawiam się czy jest sens wogule odwadniać po 13 tyś km ? Do tej pory zawsze przed zimą wymieniałem filtr i jak z ciekawości spuszczałem ze starego to byłoczyściutko . Nie wiem czy nie odpuścić sobie odwadniania.

Edytowane przez e2rd-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy po spuszczeniu przez ten korek od spodu paliwa trzeba odpowietrzać potem filtr czy wystarczy odpalić silnik i się sam odpowietrzy . Filtr mam taki wkręcany (coś w stylu http://www.audi80.pl/files/filtr_511.jpg).

Zastanawiam się czy jest sens wogule odwadniać po 13 tyś km ? Do tej pory zawsze przed zimą wymieniałem filtr i jak z ciekawości spuszczałem ze starego to byłoczyściutko . Nie wiem czy nie odpuścić sobie odwadniania.

Jeśli tankujesz na dobrych stacjach to nie ma co odwadniać ja u siebie raz próbowałem odwodnić i było czyściutkie paliwo więc już tego nie stosuję ...wymiana filtra między 20-30 tyś i spokojna jazda ..

A jesli już chcesz odwodnić to oczywiscie powinieneś uzupełnić paliwo we filtrze po odwodnieniu celem uniknięcia zapowietrzenia ...

jeszcze jedno ...Uwazaj przy dokręcaniu korka by Ci nie został w ręce lubi sie rozlecieć ..Wiadomo plastik -temperatura- czas robi swoje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 6 lat nigdy nie odwadniałem filtra i nic złego się nie działo. Dlatego z ciekawości zajrzałem w ten wątek :wink:

Jeśli tankujesz na dobrych stacjach to nie ma co odwadniać ja u siebie raz próbowałem odwodnić i było czyściutkie paliwo więc już tego nie stosuję ...wymiana filtra między 20-30 tyś i spokojna jazda

Ja zawsze byłem zdania że ten filtr fortuny nie kosztuje i nawet nie odwadniałem tylko co roku przed zimą (nawet jak nie nastukałem 30tyś km) wymieniałem cały filtr na nowy :facepalm: . Aż ostatnio przy takiej wymianie po 16tyś km spuściłem najpierw przez ten korek i było czyściutko jak i cała reszta . Więc odpuszczam odwadnianie i trzymam się przebiegu . Dzięki za pomoc Panowie :hi:

Edytowane przez e2rd-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...