Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Delikatne szarpanie


gawel1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników :a4fan:

Zacznę od początku moja przygodę z układem napędowym.Po kupnie :a4fan: padła mi skrzynia(biegi się zacinały, czasami nie mogłem wrzucić i wyłączyć biegu,dolałem 1,3l oleju :wallbash:) Więc wymieniłem na skrzynie (110 km z A6). kupiłem kompletne sprzęgło LUK.Dodam że do momentu wymiany nic nie szarpało(było super),teraz jak ruszam to szarpie raz mniej, a raz tak jakby coś w budę uderzało od spodu :thumbdown:. Czasami gdy nie jest wciśnięte sprzęgło słychać dziwne jakby szumienie, jak tylko delikatnie wcisnę sprzęgło szum ustaje.W czasie jazdy na gałce zmiany biegów słychać takie dziwne szumienie, zwłaszcza jak przyśpieszam( między 1800-2000 obr).Miałem sytuacje, mechanik(dobry kolega) wymieniał uszczelki przy filtrze oleju,po czym umył woda wyciek po odkręceniu oleju.Przestało szarpać do momentu wyschnięcia wody lub oleju z tarczy(tak podejrzewam, bo sprzęgło trochę się ślizgało ale ruszał płynnie).dodam że poduch pod silnikiem nie wymieniałem. Ma ktoś jakieś sugestie co to może być?Proszę o pomoc.Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie przy 1800-2000obr cała buda sie częsła, wymieniłem sprzęgło na nowe i przestało.

a na jakiej firmy zmieniałeś? Bo ja na LUK i to chyba zle zrobiłem, bo nie za dobre opinie mają te sprzęgła :sick3:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie ze na LUK tyle ze to tańsze i mniejsze za 360zl (mniejsza srednica tarczy tj. mniejszy przebieg) a wieksze 800zl tak ze sie nie opłaci. Ze starym kiedyś miałem tak ze po wyjeciu skrzyni (trzasnoł synchronizator) odkreciłem przy okazji sprzęgło by obejrzeć, zamontowałem sprzęgło,skrzynie i o dziwo przestało szarpac niewiem dlaczego ale zrobiłem około 500 km i trzęsło odnowa. teraz mam nowe i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzegło to tylko z luka albo z axa te z axa ida na 1 montaż ale sa troche droższe, mialem wstawione sash to żucało mi silnikiem i szarpało sprzegłem na zimnym silniku na nagrzanym było troche lepiej ale wymieniłem na luka i problem rozwiazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzegło to tylko z luka albo z axa te z axa ida na 1 montaż ale sa troche droższe, mialem wstawione sash to żucało mi silnikiem i szarpało sprzegłem na zimnym silniku na nagrzanym było troche lepiej ale wymieniłem na luka i problem rozwiazany

czy to znaczy,że u mnie jest inny powód? np poduszki pod silnikiem?albo to ,że mam skrzynie od 110 km i innym oznaczeniem skrzyni??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja na twoim miejscu bym nie ryzykował z kupnem skrzyni pod inny silnik,skrzynia musi byc odpowiednio dobrana po oznaczeniach

ja już jeżdze na tej skrzyni jakieś pół roku i oprócz tego że obroty na biegach mi spadły o jakieś 200 to jest ok. spalanie takie same :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...