[Concert plus] Niska temperatura-nie uruchamia się.

mjichau

Witam. Tak jak w temacie, przy niskiej temperaturze radio nie włącza się, ekran podświetla i słychać szumy, dopiero po przejechaniu ponad 20 km można się cieszyć muzyką. Z tego co się naczytałem to podobne symptomy występują w poprzedniej wersji radia i jest to wina procesora. Odwiedziłem fachowca i stwierdził, że tutaj też to na pewno wina procka i może wymienić go na coś własnej produkcji i koszt takiej wątpliwej przyjemności wyniósłby 120 zł. Tak, więc forumowicze co o tym myślicie?

Póki co na razie się zgrubnie orientowałem. No ale pomyślałem, że zajrzę do tego radia, no i tu moje zdziwienie (bo byłem przekonany, że to zwykły concert i to na pewno będzie ten procesor) bo się okazało, że to plus wyprodukowany w Portugalii. Oczywiście, że bez gwarancji na to nie pójde, pomyślałem o możliwych innych przyczynach. Czyli trzeba będzie oddać radyjko bo tak bez muzyki to się nie da w trasę ;p

problemy z głośnością wstępowały w radiach z procesorem motoroli w tym radiu tego nie ma najprawdopodobniej siada końcówka mocy lub masz zimny lut

No w tym radyjku też jest procesor motoroli ale tak jak mówisz bez tej wady. Coś mi się też o zimnym lucie 'obiło o uszy', nawet próbowałem sam to zlokalizować ale jako nowicjusz nie dałem rady a poprawianie każdego to trochę za dużo. No i oczywiście wyskoczyło mi "SAFE" ale dziwnym trafem po wyjęciu bezpiecznika w samochodzie radio normalnie funkcjonuje :P No to pozostanie jeszcze sprawdzenie subka bo nie gra tak samo jak tylne głośniki a szkoda mieć taki nie najgorszy system audio i nie móc korzystać. Ap ropo tej końcówki mocy to jest możliwość sprawdzenia tego w jakiś sposób czy ewentualna wymiana?

Edytowane przez mjichau